Távozni készül a Google Kínából

2010. január 13. 08:11

Nem hajlandók többé a cenzúrára.

2010. január 13. 08:11

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
segabor
2010. január 13. 13:31
Azért nem isteníteném annyira Kínát. Sosem esik szó az erős kontrasztról életminőségben a városok és a vidék között, a mérhetetlen környezetrombolás ketyegő bombájáról. Jól csinálják, hogy hihetetlen alacsony bérekért rengeteg embert dolgoztatnak, hogy kiszolgálják a fogyasztani akaró nyugatot. Jön még ott is macskára teherautó! A Google-ről pedig: nekem is az az érzésem, már nincs az az anyagi érdek, amiért érdemes Kína kegyeit keresni, akkor most meghirdetik a látványos kivonulást. "Don't be Evil", tudjuk.
blogen
2010. január 13. 12:47
Igen. Gondolj arra mi történt Magyarországgal az elmúlt húsz évben amiatt, hogy elszabadulhatott a pluralizmus. Magyarország is jobban járt volna, ha március tizenötödikén még mindig a liberálisokat vernék a rendőrök és nem a liberálisok veretnének a rendőrökkel egy lerabolt országban. Tökéletesen igazuk van a kínaiaknak, mi a pluralizmus és a demokrácia legnagyobb vesztesei pontosan tudjuk miért. Most komolyan, kinek hiányozna a Mancs, a Népszava vagy éppen valamelyik ballib kereskedelmi szutyoktévé? Ki emelne szót, ha a Sándorklárák épp a börtönökben egyezkednének cigányluvnyákkal az esti matinéről mert liberális propagandáért tíz év fegyházra ítélték őket! Amikor a csúnya kínaiak képbe kerülnek, mindig gondoljatok arra, hogy nekünk is lenne kiket elnyomni, és nem itt tartanánk ha nyomás alatt lennének a tetűhintás plurálisaink és másságosaink. A demokrácia, a pluralizmus nem érték, a kapitalizmus érték. Kína csinálja jól és nem a plurális ámde szocialista Nyugat.
nénike
2010. január 13. 12:30
Tudja valaki, hogy miért ragaszkodnak az ideológiai diktatúrához a sárgák? Többről van szó pár millió pártkomisszár erős "szakszervezeti" érdekérvényesítésénél?
vizipipa
2010. január 13. 10:43
Meg persze a kínaiaknak van saját keresőjük, ami most is népszerűbb mint a gugli. Emellett gondolom alacsony a kínai hirdetési bevétel. Mert az emberi jogok akkor kerülnek előtérbe, amikor a gazdaságiak már háttérben vannak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!