Ukrajnában az oroszok egyre elszántabbakká válhatnak
Oroszországnak a szemmel látható nemzetközi kudarcai után valahol muszáj teljesítenie.
Gordon Brown brit miniszterelnök a leghatározottabban elítélte a döntést.
Kivégezték Kínában azt az 53 éves brit állampolgárt, akit kábítószer-csempészés vádjával ítéltek halálra. A brit diplomácia az utolsó pillanatig minden tőle telhetőt megtett Akmal Shaikh éltének a megmentéséért. London szerint a férfi mentálisan beteg volt, ezért nem szabadott volna kivégezni. A kínai igazságügyi szervek nem találták meggyőzőnek az elítélt egészségi állapotára vonatkozó érvelést.
Gordon Brown brit miniszterelnök a leghatározottabban elítélte honfitársa kivégzését. Családja kegyelmet kért a brit Akmal Shaikh számára, a rokonok szerint az 53 éves férfi zavart elméjű, aki csak belekeveredett egy drogcsempészési ügybe. Shaikhot 2007. szeptemberében tartóztatták le az ország nyugati részén található Hszincsiang tartomány fővárosának, Urumcsinak a repülőterén, ahol négy kilogramm heroint találtak a táskájában.
A bíróság 2008. novemberében ítélte halálra a férfit. Lánya szerint apját felültették, nem tudott róla, hogy egy heroinnal teli táskát adnak át neki. A férfi állítólag eredetileg azért érkezett Kínába, hogy énekeljen egy bárban. Shaikh a jelenlegi EU-tagállamok lakói közül ötven éve az első, akit kivégeztek Kínában.
Kivégezték a halálra ítélt brit állampolgárt Kínában (Index)