Az ország a fejlődés és az újjáépítés felé halad – stabilitást és nyugalmat ígér az új szír miniszterelnök
Ez történik Szíriában: a megbuktatott rezsim képviselőivel is tárgyalt az átmeneti kormány vezetője, az amerikaiakat viszont ő sem szereti...
Mit hozott Joe Biden elnöksége? Számít-e a kormánnyal való tárgyalásokon a városvezetés politikai színezete? Bősi vízerőmű, ukrán ujjáépítés és Videoton – itt az új Mandiner hetilap!
November 8-án jön el az igazság órája: kiderül, milyen véleményt mondanak az amerikaiak Joe Biden és a Demokrata Párt kétévnyi kormányzásáról, illetve mennyi támogatást adnak a továbbra is Donald Trump által befolyásolt Republikánus Pártnak. Elhódítható-e a demokrata többség? Visszatérhet-e Donald Trump? Mit gondol az amerikai közvélemény a 2020-as választás tisztaságáról? Külföld rovatunk címlapos összeállításában járjuk az amerikai politikai eseményeket.
Vezércikkünkben, az Első karakterben Szilvay Gergely ugyancsak a félidős választások kapcsán írja: van miért aggódni az amerikai demokráciát illetően.
Közélet
Miben tud segíteni a kormány az önkormányzatoknak? Számít-e egy város politikai színezete a tárgyalásokon? Milyen rendkívüli intézkedéseket hoztak a polgármesterek? Papp László debreceni és Mirkóczki Ádám egri városvezetővel beszélgettünk közélet rovatunkban.
A rovatban az óraátállítás káros és értelmetlen hatásairól is olvashatnak, valamint mérlegre tettük Karácsony Gergely három éves városvezetői teljesítményét.
„A mai nyugati nevelés minden kérdést az egyén szempontjából vet fel” – írja publicisztikájában Lánczi András filozófus.
„Hogy milyen irányt vesznek az események az elkövetkező években, az bizonytalan, de bizonyos, hogy a Nyugat hegemóniája megszűnik” – írja véleménycikkében Kovács István, az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója.
Külhon & Külföld
Visszacsinálni már nem lehet, együtt kell vele élnünk – de még lenne menthető környezeti érték a felemás módon megvalósult bősi vízerőmű körül. Harminc éve terelték el az Öreg-Duna vizét a csehszlovákok, s a magyar fél sem volt a helyzet magaslatán. Külhon rovatunkban Csáky Pál felvidéki politikussal beszélgettünk.
„Egy tárgyaláshoz eddig csak ellentétes érdekeket kellett áthidalni – most már eltérő valóságokat” – írja véleménycikkében Kohán Mátyás.
Makronóm & Sport
Ki ülhet rá az ukrán újjáépítés dollármilliárdjaira? Összeállításunkat makronóm rovatunkban olvashatják.
Az évek óta tartó hullámvölgy idén tovább mélyült, a Vasas elleni vereség valóságos földindulást hozott: a kiesőzóna környékére sodródott a Videoton. Mik a kilátások? Sport rovatunkban olvashatnak róla bővebben.
Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés
A jelek arra utalnak, hogy a Nyugat dominanciája a felsőoktatásban lassan a végéhez ér. Milyenek lesznek a kínai sztáregyetemek? Kiderül William C. Kirby könyvéből, amelyet Böszörményi Nagy Gergely ajánl ezen a héten.
Tudomány kisrovatunkban az erdőkitermelésről olvashatnak.
Író, költő, balettszerző, vállalkozó, politikus, aki nem válogat a feladatok között: ami épp megtalálja, azért harcol minden erejével. Főigazgatóként most éppen a Magyar Nemzeti Múzeum a szívügye. Élet rovatunkban nagyinterjúnkat olvashatják L. Simon Lászlóval gyerekkorról, tudatos konzervativizmusról és arról, miért ne mondhatnánk ki közösen, hogy nagyszerű dolog magyarnak lenni.
A rovatban az El Greco-kiállítást, valamint a Nyugaton a helyzet változatlan filmet ajánljuk, a tárcát Leimeiszter Barnabás írta.
A lapot záró Utolsó figyelmeztetés rovatban Rajcsányi Gellért ír arról, nekünk, magyaroknak miért van szükségünk a futballra, erre a pozitív társadalmi érzelembombára.