A Mandiner hetilap most következő, századik lapszáma alkalmából különleges tartalmakkal készülünk az olvasók számára. A napokban szerzőink ajánlják tíz kedvenc könyvüket olvasóinknak – szívből ajánljuk, böngésszék, kommentálják, csevegjünk róluk, s várjuk olvasóink könyves listáit is!
Az összes könyvajánló ezen a linken keresztül érhető el (minden nap újabb listák érkeznek majd).
***
ÁDÁM REBEKA NÓRA
Fjodor M. Dosztojevszkij: A félkegyelmű
Történet a gyermekien tiszta – szinte krisztusi vonásokkal felruházott – Miskin hercegről. De vajon milyen az, ha valaki tényleg krisztusi módon próbál élni a XIX. század orosz valóságában? (Vagy akár napjainkban...)
Boris Vian: Tajtékos napok
Ennek a könyvnek olyan erőteljes atmoszférája van, hogy szinte teljesen mindegy, miről szól. A történet egyébként egészen egyszerű: szerelem és halál. De az a szürreális hangulat... mintha egy Dalí-festményt olvasna az ember. Hatalmas élmény!
Bereményi Géza: Magyar Copperfield
Bereményi életrajzi regénye. Két nap alatt faltam be a 650 oldalt. Utána egy hétig úgy éltem, mintha az ő emlékei az én emlékeim volnának. Ijesztő volt, de a könyv remek.
Bertolt Brecht: A szecsuáni jólélek
Egészen egyszerű, mégis máig megválaszolatlan kérdések: mit jelent jónak lenni? Ki a jó ember? „Régi parancsotok, hogy jó legyek és mégis éljek, kettőbe hasított, mint a villám!” – fakad ki az isteneknek Sen Te, a történet főszereplője, akit mindenki kihasznál, lehúz és becsap a jó szíve miatt. Amikor rájön, hogy élősködnek rajta, saját nagybátyjának adja ki magát, hogy könyörtelenül rendet tegyen. Sen Te karakteríve különösen szép!
gróf Bánffy Miklós: Erdélyi történet
Egy abszolút hiteles trilógia az erdélyi és magyarországi arisztokráciáról és a nagy háború előtti magyar társadalomról. Külön méltatást érdemel a regény elképesztő nyelvi gazdagsága.
Popper Péter: Az Istennel sakkozás kockázata
Minden napra egy rövid tanmese és elmélkedés. „A lényeg túl van a szavakkal elmondhatón.”
Pokol Béla: A mesterséges intelligencia társadalma
Ez a könyv megkerülhetetlen, az életünket közvetlenül is érintő kérdéseket feszeget: vajon a mesterséges intelligencia fejlődése hogyan hat majd a társadalomra, s vajon milyen mélyen alakítja majd át a ma létező struktúrákat?