Kövér László, Éric Zemmour, kínai kommunista párt, tv2-vezér és kétarcú multik – megjelent az új Mandiner!

2021. július 08. 07:50

Lesz-e államfő Kövér Lászlóból? Veszteséges lenne-e a tv2 állami hirdetések nélkül? Kik lesznek a nagy visszatérők Gyurcsány csapatából? Mit adtak a kommunisták Kínának? Uniós ügyészség, Eb-történelem, magyar parfümőr és Leonardótól Miróig – megjelent az új Mandiner!

2021. július 08. 07:50

Én még megérem, amikor az Európai Unió jelenlegi formájában megszűnik létezni – mondja lapunknak Kövér László. Lesz-e belőle államfő? Melyik a kedvenc virága? Jót tenne-e a Fidesznek az ellenzéki szerep? Ezen a héten címlapos interjút készítettünk az Országgyűlés elnökével a bírságokról, a nagy port kavaró pedofiltörvényről és a jövő évi választásról. 

– fogalmazott lapunknak a házelnök.

„Szuverén tagállamok szuverén döntéseit nehezükre esik elfogadni az egykori gyarmattartóknak” – írja vezércikkünkben, az Első karakterben Szalai Zoltán főszerkesztőnk annak kapcsán, miként „valósul meg” Nyugaton a tolerancia.

Közélet

Az előválasztáson induló, szinte biztos befutónak számító jelöltek jelentős része aktívan részt vett a 2010 előtti, a jelenlegi DK-vezérhez köthető politika alakításában. Közélet rovatunkban megnéztük, kiket küld csatasorba a volt kormányfő, és pártja miként kebelezi be a szebb napokat megért MSZP-t. 

– olvasható összeállításunkban.

Az egykor minden viharnak ellenálló, küzdelmek sorát sikeresen megvívó csatahajó 2021-ben egy elavult, céltalanul hánykolódó roncsnak tűnik” – írja publicisztikájában Hajdú András, az MCC politikatudományi műhelyének kutatója az MSZP agonizálásáról. 

A szivárványos gendernyomulással két probléma van: megosztó, és veszélyezteti a szabadságot – mutat rá Farkas Vajk, az Alapjogokért Központ vezető elemzője, aki szerint a jogegyenlőségnek és a megkülönböztetés tilalmának nincs jobb jelképe, mint a nemzeti lobogó. 

Külhon Külföld

A budapesti Gozsdu udvar és a magyar ellenkövetelések negligálása kiválóan illusztrálja, hogyan forgatja Rubik-kockaként a román fél a jogot érdekeinek megfelelően – véli Varga Andrea jogtörténész, akivel Külhon rovatunkban beszélgettünk a román restitúcióról.

Külföld rovatunkban a pár hete létrejött Európai Ügyészséggel foglalkoztunk: a közösségi pénzeket
 őrizni kívánó új uniós szervezet már megszületése pillanatában átpolitizálttá vált, a tagállamok megosztottak
az ügyben, és kritikusai szerint félő, hogy a bűnüldözés mellett a politikai fenyegetések eszközévé is válhat. 

– olvasható Leimeiszter Barnabás helyzetértékelésében a francia belpolitikáról.

A neves francia író, esszéista, Éric Zemmour írását is olvashatják a rovatban, aki a progresszivizmus vírusáról azt írja: Franciaországban a progresszisták és az iszlám hallgatólagos megállapodást kötött, „közös ellenségük a francia ember és hagyományai”.

Száz éve alapították Mao Ce-tungék a Kínai Kommunista Pártot: a tucatnyi mozgalmárból alakult szervezet a 20. század során uralma alá vonta a világ legnépesebb államát – mérlegre tettük a párt tevékenységét.

„A Kínai Kommunista Párt a világtörténelem egyik legsikeresebb politikai szervezete” – olvasható összeállításunkban.

Precedens Makronóm

Precedens rovatunkban a multik ellentmondásos tevékenységére hívjuk fel a figyelmet: a látványos identitáspolitikai kampányokat folytató globális vállalatok jelentős erőfeszítéseket tesznek a másik oldalon azért, hogy kivédjék a munkavállalóik jogaira és a környezet védelmére vonatkozó szabályok szigorítását. 

Deli Gergely, az Alkotmánybíróság főtanácsadója a Facebook jelentette veszélyekről ír véleménycikkében.

Olyan széles népességre célzunk, amilyenre csak lehetséges – mondja Makronóm rovatunknak Pavel Stanchev, a TV2 Média Csoport vezérigazgatója, akivel kommunizmusról, protekcionizmusról, a politika és a televíziózás kapcsolatáról is beszélgettünk. 

– mutat rá.

Sport

Egy hónapja tartja lázban a labdarúgás szerelmeseit az Európa-bajnokság, az eddigi tizenöt finálé során tíz ország válogatottja örülhetett. Összeszedtük a legemlékezetesebb pillanatokat.

Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés

Böszörményi Nagy Gergely ezen a héten Bruno Maçães, a washingtoni Hudson Intézet kutatójának könyvét ajánlja, aki History Has Begun című művében kifejti: a most kezdődő korszakban a teljes fikción, a múlt egyoldalú megváltoztatásán alapuló politikai virtualizmus uralja majd a nemzetközi kapcsolatokat. 

Minya Viktória az első magyar nő, aki világszerte elismert parfümőr lett – Feminens kisrovatunkban beszélgettünk vele karrierjéről és parfümkészítésről. Budapesti történetek kisrovatunkban a Magyar Nemzeti Múzeumba hívjuk az olvasót múltidéző tárlatvezetésre.

Izgalmas kiállítással és pazar katalógussal ünnepli grafikai gyűjteményének százötven éves fennállását a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria. A Leonardótól Miróig – Papír/forma: Százötven éve rajzok és grafikák bűvöletében című tárlatot Élet rovatunkban mutatjuk be, amely e műalkotások fejlődésének a középkortól egészen napjainkig tartó ívét villantja fel a látogatóknak. 

Minari – A családom története  című film kritikáját olvashatják, a rovat tárcáját Száraz Miklós György írta.

– idézi fel az Utolsó figyelmeztetés rovatban Ókovács Szilveszter, az Opera főigazgatója a németek ellen játszott meccsünket, amit a Puskás Arénában, a portugál-francia meccsen izgult végig.

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Armageddon
2021. július 08. 09:21
Ez már az uborkaszezon?
csszabóistván
2021. július 08. 09:20
https://nyugatifeny.hu/2021/03/06/most-erkezett-szajer-felesege-jogerosen-pert-veszitett?fbclid=IwAR0BBuuyKcL5FTo0gF50hy9wkcIvEj8zK0l4hYD_pBoYJIGvUJkbVcXWYiE
Armageddon
2021. július 08. 08:37
Igen, a Mi hüllőink!
Syr Wullam
2021. július 08. 08:21
A "Mediterrániumot", ja.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!