Én még megérem, amikor az Európai Unió jelenlegi formájában megszűnik létezni – mondja lapunknak Kövér László. Lesz-e belőle államfő? Melyik a kedvenc virága? Jót tenne-e a Fidesznek az ellenzéki szerep? Ezen a héten címlapos interjút készítettünk az Országgyűlés elnökével a bírságokról, a nagy port kavaró pedofiltörvényről és a jövő évi választásról.
Nem én vagyok túlzottan rigorózus, hanem az ellenzék némely tagja kirívóan modortalan, arcátlan és gonosz”
– fogalmazott lapunknak a házelnök.
„Szuverén tagállamok szuverén döntéseit nehezükre esik elfogadni az egykori gyarmattartóknak” – írja vezércikkünkben, az Első karakterben Szalai Zoltán főszerkesztőnk annak kapcsán, miként „valósul meg” Nyugaton a tolerancia.
Közélet
Az előválasztáson induló, szinte biztos befutónak számító jelöltek jelentős része aktívan részt vett a 2010 előtti, a jelenlegi DK-vezérhez köthető politika alakításában. Közélet rovatunkban megnéztük, kiket küld csatasorba a volt kormányfő, és pártja miként kebelezi be a szebb napokat megért MSZP-t.
Ironikus, hogy Horn Gábor háttéremberként ma ismét a volt kormányfő és csapata sikeréért dolgozik”
– olvasható összeállításunkban.
„Az egykor minden viharnak ellenálló, küzdelmek sorát sikeresen megvívó csatahajó 2021-ben egy elavult, céltalanul hánykolódó roncsnak tűnik” – írja publicisztikájában Hajdú András, az MCC politikatudományi műhelyének kutatója az MSZP agonizálásáról.
A szivárványos gendernyomulással két probléma van: megosztó, és veszélyezteti a szabadságot – mutat rá Farkas Vajk, az Alapjogokért Központ vezető elemzője, aki szerint a jogegyenlőségnek és a megkülönböztetés tilalmának nincs jobb jelképe, mint a nemzeti lobogó.
Külhon & Külföld
A budapesti Gozsdu udvar és a magyar ellenkövetelések negligálása kiválóan illusztrálja, hogyan forgatja Rubik-kockaként a román fél a jogot érdekeinek megfelelően – véli Varga Andrea jogtörténész, akivel Külhon rovatunkban beszélgettünk a román restitúcióról.
Külföld rovatunkban a pár hete létrejött Európai Ügyészséggel foglalkoztunk: a közösségi pénzeket
őrizni kívánó új uniós szervezet már megszületése pillanatában átpolitizálttá vált, a tagállamok megosztottak
az ügyben, és kritikusai szerint félő, hogy a bűnüldözés mellett a politikai fenyegetések eszközévé is válhat.
Visszarendeződést hozott a régiós választás a francia jobboldalon: Le Pen újrahangolt pártja csalódást keltő eredményt ért el, a régóta bukdácsoló gaulleista Republikánusok viszont új erőre kapott
– olvasható Leimeiszter Barnabás helyzetértékelésében a francia belpolitikáról.