Ha jót akar magának, legyen digitális állampolgár!
Lényegesen gyorsabbá és hatékonyabbá válik az ügyintézés. Emellett nem kell többet papírokat sem szkennelni, iratokat e-mailen vagy messengeren küldözgetni.
A halászati jogokkal és az üzleti versenyszabályokkal kapcsolatos viták állnak továbbra is a megegyezés útjába.
Az EU és az Egyesült Királyság folytatja a tárgyalásokat a Brexit utáni kereskedelemről. Sokak szerint közel állnak a megegyezéséhez. Laura Kuenssberg, a BBC politikai szerkesztője szerint „nagyon valószínűnek tűnik, hogy a két fél a megállapodás felé halad, de ezt nem írták alá és nem zárták még le, mert még alkudoznak”
Egy tárgyalásokhoz közeli uniós tisztviselő szerint: „Kemény szakaszban vagyunk, de a megegyezés bejelentéséről még korai beszélni” – nyilatkozta a BBC-nek.
Egy Downing Street-i forrás szerint „lehetséges, de korántsem biztos, hogy szerdán a kései órákban sikerül biztosítani a megállapodást” – mondta a brit közszolgálati csatornának.
A két félnek december 31-ig kell megegyezni, amikor is az Egyesült Királyság elhagyja az EU kereskedelmi övezetét. A megállapodást addig kell megkötni, hogy azt a brit parlament képviselői jóváhagyhassák. Ha ez addig nem történik meg, akkor az EU és Nagy Britannia importvámokat vethet ki egymás termékeire, ami nagyban befolyásolhatja az árakat.
Lord Frost, az Egyesült Királyság főtárgyalója és Stephanie Riso, az EU csapatának egyik vezető tagja még mindig tárgyalnak brüsszelben. Az uniós források szerint Boris Johnson brit miniszterelnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is kapcsolatban állnak és megpróbálják áttörni a holtpontot a tárgyalások várható, karácsonyi szünete előtt.
(BBC)