Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben!
Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés. Pindroch Tamás írása.
Az Alapjogokért Központ szemléje a politikailag korrekt hírekről
Az Alapjogokért Központ szemléje
„Hűséges olvasóink jól tudják már, hogy a rasszizmus koronavírussal is terjed. Múlt héten megismerkedhettünk a koronavírus-rasszistákkal, akik tudatosan kerülik a kínai éttermeket. Most azonban az is kiviláglott, hogy a koronavírus ellen védő maszk viselése is a rasszizmus egy formája. Gavin Rajah divattervező szerint ugyanis a szájmaszkok újfajta szétszakítottságot okoznak a társadalomban, ami egy teljesen új fajtája a rasszizmusnak. Lenyűgöző felismerése szerint „a maszkok lényege nem az, hogy minket védjenek, hanem elidegenítenek a körülötted lévő emberektől”. Rajah korszakalkotó gondolatmenetén tovább haladva maszkok helyett csillámpóni jelmez viselését javasoljuk honfitársainknak, mivel azok kedves jelenségek s nem elválasztják, hanem összehozzák az embereket. Love!
A rasszizmus az interneten is elburjánzott, ugyanis egyre több fehér nacionalista marad otthon és ragad klaviatúrát – írja a Rolling Stone magazin. Az Egyesült Államokbeli Déli Szegénységi Jogi Központ (Southern Poverty Law Center) „Year in Hate” (Egy év gyűlöletben) jelentéséből az a megdöbbentő tény derült ki, miszerint „jelentősen emelkedett” az interneten a jobboldali hangok száma. Eric Ward, az SPLC anti-extrémizmus szakértője elmondta, hogy felerősödtek az ázsiaiakkal szembeni hangok és egyre többen nevezik a fehér felsőbbrendűség első számú vezetője, Donald Trump után a Kínából a világban elterjedt vírust: „kínai vírusnak”. Ez nem csak hogy elképesztő felelőtlenség, de rasszizmus is, hisz egy vírusnak nincs és nem is lehet nemzetisége!
Ezek után nem csoda, ha Amerikában már félnek az egyetemi oktatók. A tudós elmék számára ugyanis aggasztó, hogy nagyobb közönséget érhetnek el a koronavírus miatt online előadásaik. Sőt, még az is előfordulhat, hogy jobboldali weboldalak is felfedezik, hogy mit is tanítanak a diákoknak. Ez pedig azt jelentheti, hogy az egyetemi tanárok a rasszizmus céltábláivá válhatnak. Egészen biztos nem arról van ugyanis szó, hogy a nagy világ számára is kiderülne, hogy milyen áltudományos ideológiai agymosás folyik az amerikai egyetemeken. A dolgozók tehát joggal félnek, de megtalálták a rejtvény megoldásának kulcsát: korlátozni kell az online órákhoz való hozzáférést.
Hőseink a héten egyértelműen azok a keresztrejtvényírók, akik felvették a harcot a rasszizmussal és a szexizmussal a keresztrejtvényírók között is. Az Atlantic beszámolója szerint komoly kultúrharc alakult ki a rejtvényírók között, a feladványokat ugyanis többségében még mindig öreg, fehér, férfiak írják. Ezzel a begyepesedett kaszttal kívánnak leszámolni az újhullámos és feminista rejtvényesek. Sally Hoelscher például egy olyan sorozatot indított a New York Timesben, melyek megfejtései amerikai first ladyk, kivéve persze Melánia Trumpot. Hisz ő Orange Man felesége, ráadásul nem is amerikai, hanem kelet-európai menekü… bevándorló. Sajnos hiába azonban megannyi remekmű, még az olyan liberális lapok, mint a New York Times sem engedik, hogy olyan megfejtések nyomtatásra kerüljenek, mint a „meleg erotika” (gay erotica), olyan kirekesztő megoldások viszont, mint az „illegális migráns” megjelenhettek. Szégyen. Reméljük, hogy hamarosan a rejtvényfejtők az olyan kirekesztő megnevezéseket is lecserélik, mint a „keresztrejtvény”, hisz ez önmagában is túlságosan utal a kereszténységre.
Heti gyűjtésünkben továbbá arról is olvashatnak, hogy hogyan él barátnőjével és annak barátjával hármasban egy humorista. Továbbá arról, hogy egy angol iskola hogyan csinált transzfesztitát egy serdülő lányból. Valamint arról, hogy miért rasszizmus bezárni az üzleteket a koronavírus járvány idején.”