1956 árulója a baloldal árulója

2017. október 24. 22:01

Hogyan lehetséges, hogy az MSZP által adott két miniszterelnökből kettő már a rendszerváltás előtt is miniszter volt, kettő pedig a kapitalista átalakulás nyertese oly módon, hogy közben ki-be járkált a politika és gazdasági közötti forgóajtón (be a KISZ-be, ki a gazdasági életbe, be az MSZP-be, és így tovább)?

2017. október 24. 22:01
Tálos Lőrinc

„Ki volt tehát az igazi baloldal 1956-ban? A felkelők és a munkástanácsok, vagy azok, akik szovjet tankok segítségével védték meg a pártelit kiváltságait a munkásoktól? Hogyan lehetséges, hogy az MSZMP utódpártjának politikusai még csak kellemetlennek sem érzik, ha 1956-ról Hollós Ervin szájával beszélnek? Hogyan lehetséges, hogy eközben az 1956 leverésével hatalomra jutott pártelit egy része a kapitalista átalakulás nyertese lett? Hogyan lehetséges, hogy az MSZP által adott két miniszterelnökből kettő már a rendszerváltás előtt is miniszter volt, kettő pedig a kapitalista átalakulás nyertese oly módon, hogy közben ki-be járkált a politika és gazdasági közötti forgóajtón (be a KISZ-be, ki a gazdasági életbe, be az MSZP-be, és így tovább)? Van-e összefüggés a fent felsoroltak és a között, hogy az MSZP akárhányszor kormányon volt, nem hogy 1956 radikális baloldali programjánál – a munkásönigazgaztásnál – de a „jóléti piacgazdaság” szocdem programjához képest is jobboldali, a gazdasági elitet képviselő gazdaság és társadalompolitikát folytatott? Egyáltalán mennyire nevezhető baloldalinak az a párt, amelyik mindig a politikai és a gazdasági elit képviselője volt? Vajon baloldalivá tesz a kommunista pártelit mítoszának – hogy mindenki fasiszta, aki kirúgná alólunk a bársonyszéket – ismételgetése?

Tanulságos, hogy a rendszerváltás legbaloldalibb programját a kimondottan rendszer- és pártelitellenes, 1956 eszmeiségét a nevében is képviselő párt írta. Ceterum censeo: nevezzenek el közteret Krassó Györgyről!”

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
VESZ ÉSZ
2017. október 25. 12:27
Itt látszik meg,hogy a nép nagy része túl hülye ahhoz,hogy egy olyan kérdést mint a haza sorsa rá lehessen bízni.Nagyon rövid az emlékezet,előre meg addig lát ameddig a pénztárcája ér és nem törődik semmivel,még a saját jól felfogott érdekeivel sem.Ez a mostani demokrácia pedig úgy szar ahogyan van,mert 10 hülye bármikor leszavaz 9 zsenit,és a szavazat vásárlásról nem is beszélve.
Agnieszka
2017. október 25. 08:20
Annak idején kimentem Krassó temetésére a köztemetőbe. Fantasztikus ember volt, nagy veszteség a korai halála. Akkor, a lázas átalakulás idején végül is a szemét úszott föl a víz tetejére, ahogy addig, azután is a vezetők célja leginkább az volt, h. a húsos fazék mellett maradhassanak, mindegy, milyen áron. A választók tömegei pedig a "megírta az újság, bemondta a TV" tájékozottságukkal háromszor bírták visszahozni a régi figurákat. A fölvett kölcsön pénzt pedig az országnak kell visszafizetni, a tízezreket foglalkoztató fölszámolt gyárakban dolgozók pedig kenyér nélkül maradtak.
írmag
2017. október 25. 08:00
A lélekben is magyar rendszerváltók lassan kihalnak, sajnos ugyanezt a " lassú megoldású" sorsot találták ki a magyarok ellenségeinek is, eddig. Nagyon nagy hiba, amely még Horthy Miklós kormányzó, de még a magyar eszmeiséget képviselő szobraink állításának sorsát is meghatározhatták. Nemcsak Krassó György utca nincs, de van Horn és Göncz szobor.
cutcopy
2017. október 25. 07:59
Hogy lehetséges az, hogy ugyanaz a nép amelyik a rendszerváltáskor csak 33 pártállami utódot juttatott be a parlamentbe, négy évvel később már 209-et..?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!