Iszlamistákat kaptak el Németországban
A férfiak karácsonyi vásáron akartak terrortámadást végrehajtani.
Törölnie kellene a gyűlöletkeltő posztokat és hozzászólásokat a Facebooknak és a Twitternek a német igazságügyminiszter törvényjavaslata szerint. Ha nem teszik ezt meg, ötvenmillió euróig terjedő pénzbírságot kapnának a nyakukba.
Törvényben kötelezné a Facebookot és a Twittert Heiko Maas német igazságügyminiszter arra, hogy a jövőben törölnie kelljen a gyűlöletkeltő posztokat és hozzászólásokat. A szocdem politikus irányította minisztérium szerint ebbe a kategóriába tartozik a szidalmazás, a rágalmazás, a bűncselekményre való felszólítás, a különböző népcsoportok elleni heccelés, valamint a fenyegetés. Maas javaslatában az áll, hogy az amerikai techcégeknek a felhasználói panaszt követő 24 órán belül vagy törölniük vagy zárolniuk kellene ezeket a tartalmakat.
A német igazságügyminiszter arra is kötelezné a közösségi hálózatokat működtető cégeket, hogy negyedévente nyilvánosan, mindenki által hozzáférhetően tegyen közzé jelentéseket, amelyekben összefoglalják, hogyan jártak el a büntetőjogi relevanciájú tartalmak ügyében. Maas törvényjavaslata értelmében amennyiben az amerikai techcégek vagy a jogsértő tartalmakat megfogalmazó magánszemélyek nem tesznek eleget a törlési kötelezettségüknek, úgy magánszemélyek esetében ötmillió euróig, a közösségi médiát üzemeltető cég esetében pedig akár ötvenmillió euróig terjedő bírságot kapnak a nyakukba a német államtól.
Heiko Maas felidézte: a közösségi médiából szerinte túl kevés jogsértő tartalmat távolítanak el. Egy németországi tanulmány szerint a Facebook a felhasználók által jelentett tartalmak 39 százalékát törli vagy teszi elérhetetlenné, a Twitter pedig mindössze a kifogásolt kontentek egy százalékánál nyomja meg a Delete gombot. Heiko Maas valószínűleg a YouTube-bal a legelégedettebb: a videómegosztón a jelentett tartalmak 90 százalékát törlik.