Az ünnepi közgyűlést köszöntve kijelentette: „hálásak lehetünk, hogy a hívek az elmúlt kétszáz évben megőrizték a hitüket, egyházmegyéjüket”, nagy szolgálatot tettek ezzel a magyar hazának. Az egyházmegye sorsa, történelme összefonódott az országéval: a kommunista hatalom nem csak az emberek hitét, hanem a szabadságukat is elvette, ahogy az országét is – mondta az államtitkár, hangsúlyozva: a rendszerváltás után újra megteremtődtek a feltételek a szabad vallásgyakorláshoz.
Polgárdi Sándor lelkész felhívta a figyelmet arra, hogy az egyházmegye alapításának 200 éves évfordulója, nem jelenti azt, hogy 1812 előtt ne lett volna itt szervezett egyházmegyei élet, hiszen már az 1600-as évekből is vannak ilyen emlékek. 1812-ben az egyházmegyei közgyűlés a felső és alsó veszprémi egyházmegyék összevonásáról szóló döntésével hozta létre a Veszprémi Evangélikus Egyházmegyét. A megyében évszázadokon át, a reformáció kezdetétől virágzik az evangélikus hit – tette hozzá.
Az ünnepi közgyűlésen bemutatták a Mily drága a te szereteted Istenem! című könyvet, amely a rendszerváltás utáni evangélikus útkeresésről, a Veszprém megyei evangélikus templomépítésekről szóló írásokat, valamint az egyházi évhez, ünnepkörökhöz kapcsolódó igehirdetéseket tartalmaz.