Jézus élete után a kiválasztottak maradtak meg nekünk
Isten igéjét nemcsak a Biblia hirdeti, de minden ihletett mű, így például akár egy festmény, egy regény. Vagy éppen egy sorozat, amely Jézus élete alapján még rekordot is állított.
A vallások közötti párbeszédet játékos formában kívánta elősegíteni, hogy az FK Austria Wien labdarúgó csapat szerda este – immár ötödik alkalommal – olyan csapat ellen játszott, amelyet zsidó, muzulmán és keresztény fiatalok alkottak.
A bécsi Generali Arenában a „Trialog-Champions Cup” (Trialog Bajnoki Kupa) elnevezésű, „vallásközi labdarúgó mérkőzéssel” a szervezők a vallások közötti nagyobb tiszteletet és toleranciát kívánták hirdetni. Az FK Austria Wien ellenfele a „Trialog-All-Stars” nevet viselő, három vallási közösséget képviselő csapat volt, melyet néhány osztrák „öregfiú” is erősített. Az Osztrák Katolikus Ifjúság (KJÖ), a Zsidó Közösség Ifjúsági Bizottsága (JUKO) és az Ausztriai Iszlám Hitközség Ifjúsági Tanácsa (JIGGÖ) is együttműködő partnerként támogatta a vallások közötti párbeszédnek ezt a játékos formáját.
A meccset ingyenesen lehetett megtekinteni, de a helyszínen adománygyűjtő dobozokat helyeztek el, amelyek bevételét egyenlően osztják szét a zsidó, a keresztény és a muzulmán ifjúsági szervezetek között. A pénzt a közösségek saját oktatási és egyéb projektjeik finanszírozására fordítják. „Az cél, hogy a különböző kultúrák és vallások fiataljai a csapatban és a játékban együtt vegyenek részt. Így megtapasztalhatják, hogy a származásból és az őket ért hatásokból eredő különbségek ellenére sok a közös bennük” – mondta a találkozó előtt Michael Galibov, a meccset szervező „Trialog Institut” igazgatója.
Stephan Turnovszky ifjúságért felelős ausztriai püspök nyilatkozatában örömét fejezte ki a kezdeményezéssel kapcsolatban, amely szerinte hozzájárult ahhoz, hogy a játékosok egy egész labdarúgó stadion nyilvánossága előtt megvallhassák hitüket, és átérezzék a vallásokon átívelő, embereket összekötő erőt.