Orbán: Nem lépünk ki az EU-ból

2012. május 07. 17:08

Magyarország nagy értéke, hogy tagja az Európai Uniónak, az uniós tagság évente több mint ezermilliárd forintot jelent Magyarországnak, személyes véleménye és a választók többségének álláspontja is úgy szól, hogy a magyarok nem kívánnak kilépni az Európai Unióból – válaszolt Orbán Viktor a Jobbik felvetéseire.

2012. május 07. 17:08

Az európai uniós tagság évente több mint ezermilliárd forintot jelent Magyarországnak, a közösségbe való belépés mellett pedig több érv szólt, mint ellene - jelentette ki Orbán Viktor hétfőn a parlamentben, válaszolva a jobbikos Gaudi-Nagy Tamás és Novák Előd azonnali kérdésére, amelyben arról érdeklődtek, van-e élet az Európai Unión kívül.

Gaudi-Nagy Tamás azt mondta, 2004-ben „egy tisztességtelen, csalárd népszavazással hazánkat bekényszerítették az EU-ba”. Álláspontja szerint mára világossá vált, hogy nem vagyunk nem nettó haszonélvezői az EU-nak. A Jobbik úgy véli, van élet az unión kívül, és népszavazást kellene tartani a közösségből való kilépésről.

Magyarországnak nagy értéke, hogy tagja az Európai Uniónak - jelentette ki válaszában a kormányfő, aki szerint az uniós tagságról szóló szavazás tisztességes volt, és több érv szólt a belépés mellett, mint ellene. Orbán szerint az európai uniós tagság évente több mint ezermilliárd forintot jelent Magyarországnak. Hazánk haszonélvezője a belső piacon folytatott kereskedelemnek. Az ország exportjának több mint 76 százaléka irányul az unióba, az import pedig 69,5 százalékban érkezik az EU-ból. A miniszterelnök szerint ha nem lennénk tagja az Európai Uniónak, nem Magyarországon adna munkát és megélhetést több tíz- sőt százezer családnak az Audi, a Mercedes, az Opel, a Bosch vagy éppen a Knorr-Bremse. A határainkon kívül élő magyarokhoz fűződő nemzeti érdekek jobban érvényesíthetőek az unión belül, mint kívül – sorolta az érveket Orbán, aki szerint a sikeres nyugati integráció mellett Magyarországnak érdeke a keleti nyitás politikájának sikere is.

Viszontválaszában Novák Előd felidézte, hogy egy héttel ezelőtt frakciótársával, Murányi Leventével levették az uniós zászlót az Országgyűlés irodaházáról. Ezzel kapcsolatban azt kérte, hogy a jövőben a parlament épületén ne legyen kifüggesztve az EU lobogója, helyette helyezzék ki oda a címeres magyar zászlót. Ezt követően Novák Előd átadta az uniós zászlót a házelnöki jogokat jelenleg gyakorló Lezsák Sándor alelnöknek. „Gratulálok a sikeres épületfenntartói tevékenységhez!” – válaszolt a Jobbik képviselőjének Orbán Viktor, emlékeztetve, az első Orbán-kormány döntött a magyar zászló kötelező kihelyezéséről a középületekre. Szavait azzal zárta, hogy személyes véleménye és a választók többségének álláspontja is úgy szól, hogy a magyarok nem kívánnak kilépni az Európai Unióból.

Összesen 61 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
jag3
2012. május 07. 22:58
Héhéhé... tessék kivárni, majd amikor a Jobbik kétharmadot szerez a Fidesz-MSZP koala után. Úgy kilépünk mint a sicc. Apropó, van valakinek orosz nyelvkönyvve? 2016-ig pont elég az idő egy kis frissitésre :p
imres
2012. május 07. 21:01
Ebben az ügyben három lehetőség van. A legegyszerűbb és a legnagyobb marhaság: kilépni. Ha már benn vagyunk, akkor semmi értelme pattogni. Persze annak sincs semmi értelme, hogy hagyjuk ránk dőlni az EU-t. Ettől még akkor is nagyon messze vagyunk, ha most a dél-európai régió nagyon a csőd szélére került. Van még egy lehetőség, amit nagyon sokan elvetnek és évek óta értelmetlennek tartanak. Hogy miért, azt nem tudom, hiszen a másik két alternatíva egyértelmű csőd. Az EU sokkal nagyobb világpolitikai tényező, mint Magyarország. Miért ne lehetne az EU-t úgy átformálni, hogy pozitív szaldóval jöjjön ki a válságból és még Magyarország is jól járjon? Sajnálom, hogy a földhözragadt, ortodox gondolkodású baloldali kommentelő elvtársak képtelenek pozitív gondolkodással hozzájárulni az ország felemelkedéséhez. Annyira persze nem csodálkozom, hiszen lassan 1 évszázada csak rontják a levegőt. Genetikusan.
korona
2012. május 07. 20:13
Válasszátok ki, hogy itt milyen uralom van: A politikai rendszerek listája [szerkesztés]Az alábbi etimológiai lista ábécé-sorrendben felsorolja a politikai rendszerek valóságos, lehetséges és gondolati formáit, amelyek előtag és utótag kombinációja alapján eltérnek. Mindegyik az alábbi kettő közül az egyikre végződik: -archia a vezér formájára utal és -krácia a hatalom formájára (kiv. konföderáció, liberácia). adhokrácia a kormányzat struktúrálatlan anarchia a kormány nélküli rend andrarchia/androkrácia a kormányzást férfiak végzik arisztokrácia a kormányt a nemesség alkotja autarchia a kormányt egy teljhatalmú vezér jelenti autokrácia a kormány egy személyből áll bürokrácia a kormányzás funkcióit közhivatalnokok töltik be demarchia a kormányt sorsolással választott emberek alkotják deokrácia a kormányt vallásfüggetlen, ezoterikus hitrendszerű emberek alkotják[forrás?] demokrácia a kormány a nép által jut hatalomra dodekarchia a kormány tizenkét emberből áll etnokrácia a kormányt egy etnikai csoport tagjai alkotják gerontokrácia a kormányt idősek alkotják ginarchia/ginokrácia a kormányzást nők végzik heptarchia a kormány hét emberből áll heptadekarchia a kormány tizenhét emberből áll hierarchia a kormány egy rangsorolt testület; főpapok kormánya hierokrácia a kormányt főpapok vagy vallásos miniszterek alkotják kakisztokrácia a kormányt a legrosszabb emberek alkotják kleptokrácia a kormányt tolvajok alkotják konföderáció szuverén államok uniója liberácia a kormány a szabadság védelmezésére alakult matriarchia a kormányzást a nők és a családanyák végzik meritokrácia a kormányzás funkcióit az arra érdemesek töltik be monarchia a kormány egy személyből áll nonadekarchia a kormány tizenkilenc emberből áll ochlokrácia a kormányt a csőcselék adja oktarchia a kormány nyolc emberből áll oktadekarchia a kormány tizennyolc emberből áll oligarchia a kormányhoz kevesen férnek hozzá panarchia egyetemes rend és uralom pártokrácia a kormány politikai pártokból áll patriarchia a kormányzást a férfiak és a családapák végzik pentadek pentadekarchia a kormány tizenöt emberből áll plantokrácia a kormányt ültetvény-tulajdonosok alkotják plutokrácia a kormányt a gazdagok alkotják polyarchia a kormányhoz sok ember fér hozzá pornokrácia a pápaság történetének egy időszaka, mikor a pápai államot a pápák szeretői irányították[forrás?] sinarchia egyesült szuverenitás technokrácia a kormány szakértőkből áll tetrarchia a kormány négy emberből áll thalasszokrácia a tengerek szuverenitása theokrácia a kormányzást papokkal vagy vallási törvények segítségével végzik timokrácia a kormányzást a tulajdonosi réteg végzi tridekarchia a kormány tizenhárom emberből áll
bigyomail
2012. május 07. 18:43
Nézd már! Múltkor a jobbikkal értettem egyet valamiben, ma meg Orbánnal. Vannak ilyen napok, csak azt sajnálom, hogy ritkák.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!