Rendőrellenes aktivistát raboltak ki, de nem ezért nevet rajta a fél internet
A nő kiakadt, hogy a rendőrség semmit sem csinált, amikor a segítségüket kérte.
A második világháború végén vértanúhalált halt győri püspökre emlékezik az egyház.
Apor Vilmos 1892-ben született Segesváron. Tanulmányait a kalocsai jezsuita kollégium végezte, teológiát az innsbrucki egyetemen tanult. 1915-ben szentelték pappá Nagyváradon: előbb segédlelkész volt Gyulán, majd katonalelkész egy kórházvonaton. A két háború között ismét Gyulán plébános.
1941. február 24-én szentelték püspökké Gyulán, március 2-án érkezett Győrbe. A német megszállás és a nyilas hatalomátvétel után kiállt az üldözöttek mellet, etnikumra és felekezetre való tekintet nélkül. Nyíltan bírálta a kialakuló rendszert. 1945 március 28-án a Vörös Hadsereg megérkezett Győr alá. Március 30-án Apor Vilmos püspök megtagadta a védelme alá menekült nők kiadását a szovjet katonáknak, majd egy rövid dulakodás után súlyosan megsebesült. Az elsülő puska lövései fején, kezén, gyomrán érték.
Három nap múlva belehalt sérüléseibe. Végső nyughelyére, a győri bazilikába 1986. május 23-án került. Már 1946-ban megindult a boldoggá avatási eljárás, a kommunista hatalomátvétel miatt ezt azonban csak 1989-ben lehetett folytatni. Apor Vilmost 1997. november 9-én avatta boldoggá II. János Pál pápa.