Jávor: Gyurcsány is gyengítette a demokráciát

2012. február 04. 16:27

Jávor Benedek válaszolt Gyurcsány Ferenc nyílt levelére, amelyben a volt kormányfő zártkörű szakértői eszmecserét javasol az LMP és a DK közötti konfliktus finomítására. Az LMP új frakcióvezetője szerint a pártnak nem feladata az együttműködés, hiszen Gyurcsány is felelős „a magyar demokrácia erkölcsi alapjainak” felőrlődéséért.

2012. február 04. 16:27

Jávor Benedek, az LMP frissen megválasztott frakcióvezetője válaszolt Gyurcsány Ferenc azon nyílt levelére, amelyben az egykori miniszterelnök az LMP és DK között húzódó feszültségek szakértői úton való kezelését szorgalmazza.  Gyurcsány Ferenc kiemeli: ha a 2010 előtt folytatott politikájuk néhány eleme az oka az együttműködés LMP-s elutasítának, akkor azt meg lehet tárgyalni „akár a nyilvánosság kizárásával, azért, hogy értsük egymást”.

Az ökopárt frakcióvezetője válaszában leszögezi: nincs értelme a színfalak mögött zajló „szakértői” eszmecserének, ehelyett a nyilvánosság előtt, a civil közösségekkel közösen kell szembenézni az elmúlt két évtizeddel. Jávor Benedek szerint a DK vezetőjével való kooperáció nem segítheti most azokat, akik a dmeokrácia erkölcsi alapjait is helyre kívánják állítani. „A magyar demokrácia erkölcsi alapjainak felőrlődéséhez, ezen keresztül a harmadik köztársaság bukásához” vezetett az, hogy Gyurcsány többször rosszul foglalt állást nagy súlyú erkölcsi dilemmákban – írja az LMP parlamenti képviselőcsoportjának vezetője.

És azt is jelenti, hogy amennyiben Ön hozzá akar járulni a demokrácia helyreállításához, elkerülhetetlen, hogy szembenézzen ezzel a felelősséggel” – teszi hozzá Jávor Benedek. Hozzáteszi: az LMP kritikájának nem Gyurcsány Ferenc bűnbakká tétele a célja, viszont a kudarcban a szocialista miniszterelnök is szerepet vállalt. A Gyurcsány Ferenc által vezetett kormányok mindazonáltal Jávor szerint erkölcsi értelemben nem egyenlőek a jelenlegi kormánnyal. Az említett szocialista kormányok egy szabadelvű, pluralisztikus demokrácia alkotmányának a talaján működtek, amely a hatalom megosztásán, a közjogi intézmények egymást korlátozó, ellenőrző viszonyán nyugodott – ugyanakkor a miniszterelnök nevéhez súlyos normasértések kötődnek – fejti ki a frakcióvezető.

Összesen 72 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
chinasky
2012. február 05. 10:44
gyurcsány sima politikus, szimpla defektusokkal. namost viktor és stábja nem az. másodikjánospálpápárol is be tudták volna bizonyitani, hogy buzi-ha akarják. ti, idióták egy ilyen féregnek hajbókoltok. titeket is akkor fog átbaszni amikor jónak látja.
Székely Dózsa György
2012. február 05. 10:02
Jávornak igaza van, hogy erkölcsi alapon kritizálja az "erkölcstelen" Gyurcsányt http://nepibaloldal.blog.hu/2012/02/03/gyurcsany_es_az_erkolcs
L066H
2012. február 05. 09:56
Tegnap Orbán interjút jelentet meg a Le Monde és még ma is jávorbenedek van a mandi címlapján. Pedig az internet lényege az aktuálisság lenne. :) Egy rövid idézet: ""A média helyzetét illetően a miniszterelnök elmondta, hogy a magyar médiumok 90 százaléka magáncsoportok, kétharmada pedig külföldiek kezében van, s eddig egyiknek a vezetője sem mondta neki, hogy gondjai lennének a médiatörvénnyel. Ironikusan megjegyezte, hogy először fordult elő politikai karrierje során, hogy egy nagyhatalom minisztere, nevezetesen Hillary Clinton amerikai külügyminiszter „törvénysértésre” ösztönözte azzal, hogy megkérte: lépjen közbe a Klubrádió ügyében, pedig a frekvencia elosztását szigorú előírás határozza meg. „Ha az amerikaiak vagy mások támogatni akarják a Klubrádiót, adjanak pénzt a rádiónak, hogy meg tudja erősíteni a pénzügyi vállalásait” – tette hozzá."" http://mno.hu/kulfold/orban-a-bulldozerunk-mindig-figyelembe-vette-a-kresz-t-1048821?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201202 Hallott valaki ütősebbet az elmúlt 1 hétben?
Teknős
2012. február 05. 09:05
Nekem tetszett ez az írás, és ha csak ezt nézném, nem lenne messze tőlem az elempé. Csak a hazaárulást kellene befejezni. Nincsenek illúzióim, nem fogjátok, de jó lenne! A tévedésetek csak abban van, hogy én ugyan vevő vagyok a demokráciára, nekem fontosak ezek az értékek, de a társadalom igen kicsi részének fontos. A demokrácia Gyurcsány után nem lesz hívószó a magyar társadalomban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!