Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
A miniszterelnök a december 24-én megjelent Magyar Nemzetnek adott interjújában beszélt a gazdaságról, az EU-IMF-tárgyalásokról, az ellenzékről, és a választási rendszerről is.
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke interjút adott a Magyar Nemzetnek, amely a lap karácsonyi számában jelent meg – írja az Index. A portál összefoglalója alapján a kormányfő az országot elhagyó EU-IMF-delegációról elmondta: egy tárgyalássorozat során regényes taktikai elemek is előkerülnek, nem szabad hagyni, hogy azok eltereljék a figyelmünket.
Magyarország leminősítése Orbán Viktor szerint előre látható volt, annak oka pedig a következőképp nyilatkozott: „Mindezt, ami történik, a szocialista kormányzás hozta a nyakunkba az államadósság minden mértéken túli felhalmozásával”. A politikus úgy véli: Csak az képviselheti sikeresen hazáját Brüsszelben, aki olykor a konfliktust is fel meri vállalni.„Nem kell megriadni, nem kell bebújni az asztal alá, hanem nyílt vitákban kell megvédeni az álláspontunkat” – szögezte le Orbán Viktor a Magyar Nemzet interjújában.
A miniszterelnök szerint a demokrácia hazánkban nincs veszélyben, sőt: az valójában csak tavaly kezdődött el. Orbán Viktor arra a kérdésre, amely szerint Brüsszel állítólag már az utódját keresi, a következőképp válaszolt: éppen ilyen rémhírek megjelenésekor érzi a politikai közössége erejét és az irány helyes voltát. Orbán szerint egy életerős ellenzék abban reménykedik, hogy a választók meggyőzésével kerülhet hatalomra, nem pedig egy külső erő beavatkozását várja.„Abban reménykedni szánalmas, hogy majd valakik leváltják nekik a miniszterelnököt” - jelentette ki a kormányfő az MN interjújában.
Orbán Viktor beszélt a választások eredménye és a választási rendszer kapcsolatáról is. Szerinte 1989-ben az Ellenzéki Kerekasztalon hallgatni kellett volna a szocialisták érveire és tiszta egyéni választókerületi rendszert kellett volna kialakítani. „Verem a fejem a falba, hogy ezt megakadályoztuk, mert 1990 után összesen egy képviselőjük lett volna a parlamentben, és az egész posztkommunista átmenetet megspórolhattuk volna” – magyarázta. A politikus állítja: azóta megtanulta, hogy választásokat nem választási rendszerekkel, hanem politikai teljesítménnyel lehet megnyerni.