Magyarország is lemondja a V4-es találkozót
Magyarország lemondja a szerdára Budapestre tervezett V4-es védelmi miniszteri találkozót, mivel a szövetségesek távolmaradásukat jelezték az Orbán-kormány Ukrajna-politikája miatt – értesült a Telex partnere, az Euractiv. A szlovák védelmi minisztérium előzetes információi szerint Magyarország azért kényszerült lemondani az e hétre tervezett találkozót, mert erőteljes diplomáciai kritikákat is kapott amellett, hogy
„Előzetes információink szerint nem lesz találkozó” – közölte a szlovák védelmi minisztérium hétfő este az Euractiv.sk-val, később pedig a magyar honvédelmi tárca is megerősítette ezt. A Honvédelmi Minisztérium az Euractiv esti kérdésére kedden délelőtt azt írta: „információja helytálló. Tájékoztatjuk továbbá, hogy a személyes találkozót egy későbbi időpontban megtartjuk.”
Közben a lengyel védelmi miniszterhelyettes, Wojciech Skurkiewicz egy helyi rádiónak azt nyilatkozta: „Ami a V4 körül folyik, az nem ad okot az optimizmusra.” Mariusz Błaszczak lengyel védelmi miniszter – cseh kollégáját követve – már hétfőn este lemondta részvételét. Jana Černochová cseh védelmi miniszter pedig még pénteken jelentette be, hogy nem vesz részt a V4-es miniszterek erre a hétre kitűzött találkozóján. „Mindig támogattam a V4-et, és nagyon sajnálom, hogy az olcsó orosz olaj most fontosabb a magyar politikusoknak, mint az ukrán vér” – írta pénteki Twitter-bejegyzésében.
Miközben az Orbán-kormány az Oroszországgal szemben eddig bevezetett mind a négy uniós szankciócsomagot megszavazta, hevesen ellenezte az energiaimportot célzó szankciókat, és közölte, hogy nem enged át Ukrajnába szánt fegyvereket a területén. Budapest hevesen visszautasította az orosz energiaexport betiltására irányuló felhívásokat is, írják.
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Összesen 93 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
A csehek, szlovákok vagy a lengyelek már lemondtak az orosz gázról? Bármikor megtehetik önként.
Példamutatás meg sehol? A csehek veszik még az orosz olajat és gázt?
Egy nagy butaság amit a lengyel barátaink, a csehek és szlovákok csinálnak.
Mit akarnak elérni?
A NATO égisze alatt amerikai támaszpontokat?
Korábbi szovjet megszállás helyett amerikai megszállást?
Ütköző zónát akarnak kelet és nyugat között?
Azt gondolják, hogy háború esetén nem ez a zóna lenne az első, amelyet rommá lőnek?
Gondolnak arra, ha az orosz csapatok kivonulnak Ukrajnából, akkor az ukrán polgárháború is befejezést nyer?
Ekkora butaságot csak te írhatsz le, meg a hozzád hasonló trollok.
Orbán Viktor, a jobboldali kormány lenne érdekelt, hogy a saját jobboldalát meghekkelje?
Ember gondolkozzál!
Bejelentkezés