Egy tanú arról beszél, a „Művész” hogyan hálózta be, zaklatta a diáktársait
Rodrigo Ballester szerint most dől el, hogy az EU olyan klub lett-e, ahol előírás a liberalizmus, és többé senki sem lehet konzervatív.
A kiemelt figyelemmel kísért oktatásügyi törvény nem az oktatásügy évtizedes problémáira reagál, nem azokat akarja megoldani.
„2023 július negyedikén a magyar parlament 136 igen, 58 nem szavazat mellett elfogadta a „pedagógusok új életpályájáról” szóló törvényjavaslatot. A javaslat a köznyelvbe státusztörvény néven került be, kritikusabbak bosszútörvénynek nevezik, a tartalmának lényegét viszont talán ennél is pontosabban meg lehet fogalmazni.
Olyan törvényről van szó, aminek hatására pedagógusok spra hagyja el a pályát, akik pedig maradnak, az eddiginél is kevésbé szabadon, még inkább lehajtott fejjel kényszerülnek majd dolgozni. Figyelembe véve, hogy mi a tanárok szerepe egy társadalomban, nehéz más következtetést levonni, mint hogya magyar országgyűlés itt Magyarország jövője ellen fogadott el törvényt. Az állampolgárok ügyeinek képviseletével megbízott honatyák pedig ezzel pontosan tisztában voltak, amikor megnyomták az igen gombot.
A törvény részleteiről sok vita zajlott az elmúlt hetekben - a parlamentben egy alkalommal 18 órán keresztül-, a legfontosabb tudnivaló mégis az: a kiemelt figyelemmel kísért oktatásügyi törvény nem az oktatásügy évtizedes problémáira reagál, nem azokat akarja megoldani. Ez a törvény azért született, mert tavaly ősszel látványos tanári tiltakozások zajlottak, a belügyminisztérium pedig meg akarta akadályozni a folytatást. Az elégedetleneket választás elé állítják: vagy elfogadják a rendszert, vagy keresnek maguknak új munkát.”
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi