A demokrácia mentsvára

2023. július 06. 08:05

A DK, a Párbeszéd, a Momentum megalakulása óta következesen szolgálja a pusztító világerőt.

2023. július 06. 08:05
Borbély Zsolt Attila
Borbély Zsolt Attila
Magyar Nemzet

„A modern politikai pluralizmus három és fél évtizedes magyarországi történetében nem sok olyan párt van, amelynek pályaíve elvi-értékrendi szempontból töretlen maradt. Az a néhány példa, amely eszünkbe juthat, többnyire a globalista álbaloldal táborát erősíti. A DK, a Párbeszéd, a Momentum megalakulása óta következesen szolgálja a pusztító világerőt, a nemzetközi pénzhatalmat, mondanivalójuknak még a csomagolása sem változott.

Ha azokat a pártokat vesszük górcső alá, amelyeknek ideológiai mondanivalója jelentős korrekciót, avagy torzulást mutatott a megalakulás után, azt láthatjuk, hogy többségük a nemzetközi fősodorba integrálódott, a könnyebb ellenállás irányában mozdult el. Leg­eklatánsabb példa erre az MDF és a Jobbik. (Az SZDSZ esetében a harsány antikommunizmus, amivel 1990-ben választást igyekezett nyerni, csak máz volt, politikai kommunikáció, a mögöttes tartalom nem változott.) Gyakori köznyelvi fordulat mindezt pálfordulásként leírni. Helytelenül, hiszen itt éppenséggel nem megigazulásról van szó, hanem annak a fordítottjáról. Maradva a névadó történetnél, inkább Saul-fordulást emlegethetünk esetükben.

A nagy kivétel a Fidesz, amely kereken három évtizede, az első öt esztendő radikális liberalizmusa után egyre határozottabban mozdult el a nemzeti-konzervatív értékvilág irányába, s a kilencvenes évek második felében már a jobboldal meghatározó pártjának számított.

Felszínes véleményalkotók előszeretettel tulajdonítják ezt egyfajta számításnak, tervszerű pozíciókijelölésnek, megfeledkezve arról, hogy e váltás abban a korhangulatban, amelyben az SZDSZ által dominált, nemzetellenes sajtó szinte egyeduralkodó volt, életveszélyesnek számított, kis híján rá is ment a párt. Ha a Fidesz nem tesz mást 1993-ban, mint hogy belesimul egy ellenzéki Fidesz–MSZP–SZDSZ-szövetségbe, a következő parlament vezető erejévé válhatott volna. A karrierérdek ezt diktálta volna. Ők a nehezebb utat választották, a nyílt sisakos küzdelmet. Szövetségesre leltek több olyan jeles értelmiségiben, akik hittek az SZDSZ antikommunizmusában, majd 1994 után kiléptek a pártból.”

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zokni
2023. július 07. 07:07
“DK, a Párbeszéd, a Momentum megalakulása óta következesen szolgálja a pusztító világerőt, a nemzetközi pénzhatalmat, mondanivalójuknak még a csomagolása sem változott….A nagy kivétel a Fidesz, amely… egyre határozottabban mozdult el a nemzeti-konzervatív értékvilág irányába.” Ez mi? Nagyon sajnálom Önt kedves Szerző! Meddig kell még abból megélnie, hogy simán fasiszta propagandát folytat a “nemzetközi pénzhatalom” és a “nemzeti-konzervatív” kifejezések ismételgetésével, holott a magyar pénztőke ugyanazt csinálja - hajt a profitért -, és itt mindenki egy nemzet tagja, viszont magyar konzervativizmusnak meg nincs értelme?
zakar zoltán béla
2023. július 06. 09:01
Pontos!!!
istvanpeter
2023. július 06. 08:58
A Fidesz a magyar nemzet elkötelezett pátja, amely a tisztesség és a becsület parancsát követi.
FredShine
2023. július 06. 08:55
Az uralkodó ideológia örököseinek célja egyértelműen a demokrácia újradefiniálása, de méginkább jelentésétől való megfosztása a közgondolkodásban. Az "emberi jogok" varázsszóként ható erőre tett szert a nyugati országok véreskezű évszázadai után, és ezt a végletekig igyekeznek kihasználni (eddig sikerrel).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!