Segíteni kellene a katásokat, nem sarcolni őket

2020. december 10. 18:18

Ezek az intézkedések a mostani büntetőadóval ellentétben nem lehetetlenítenék el a katás vállalkozók helyzetét.

2020. december 10. 18:18
Orosz Anna

„A kormány továbbra sem tett le arról, hogy január 1-től 40%-os büntetőadót vessen ki azokra a katás vállalkozókra, akiknek az egy helyről származó éves bevétele meghaladja a 3 millió forintot. Egy válság idején inkább segíteni kellene a katásokat, nem sarcolni őket, hiszen nekik sokkal kevesebb tartalékuk van, mint azoknak nagyvállalatoknak, akiknek most adókedvezményt ad a kormány. A Momentum szerint büntetőadó helyett az alábbi szabályokra lenne szükség: Sávos katázás bevezetése: a mostani 50 ezer/hó általányadó 5 millió forintos bevételig, 75 ezer/hó 8,5 millió forintos bevételig, afelett pedig 100 ezer/hó. Gyakoribb és szigorúbb ellenőrzések: teljesülnek-e a katás jogosultsági feltételek, vagy a vállalatok kihasználják a munkavállalóik kiszolgáltatott helyzetét, és különböző biztosításokat nélkülöző bújtatott foglalkoztatásba kényszerítik őket a katával. Meg lehet szabni, hogy az 50 fő feletti vállalatoknál milyen arányban lehet munkavállalókat és katás vállalkozókat foglalkoztatni: ezzel kevesebb tömeges visszaélésre nyílik lehetőség, illetve a munkavállalók is kevésbé lesznek rákényszerítve, hogy katázzanak. Ezek az intézkedések a mostani büntetőadóval ellentétben nem lehetetlenítenék el a katás vállalkozók helyzetét, mégis eredményesebben lehetne küzdeni a bújtatott foglalkoztatás ellen.”

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
masikhozzaszolo
2020. december 11. 18:06
Jól van ez így. A fiam az egyetemen adjunktus, egyébként műholdakba szoftvert tervező csoport vezetője. KATÁS. Mindig is keresték külföldről, hogy dolgozzon nekik, most már válaszol is nekik, valószínűleg elfogadja valamelyiket, és viszlát KATA. És egyébként többnyire marad itthon, Hómofiszba. Végül is ezt akarta a kormány. Annyira nincs tisztába a törvényhozó az általa hozott törvény gyakorlatba ültetésével, hogy az rémisztő. Egy önfoglalkoztatónál összeér a munkáltató és munkavállaló által fizetendő terhek. És ha elmegy betegállományba, akkor egy hónapi táppénzt rögtön visszakéri tőle a tébé, mint vállalkozó. Pedig ő volt az intenzíven infarktussal, nem a "vállalkozása". És ez nem fideszes, ez általános társasági szerződéses agymenés, kormánytól függtelenül. Ugyanígy a kötelező minimálbéremelés. Egy magánvállalkozónál, aki nem foglalkoztat senkit, tiszta adóemelésként jelenik meg nála, a 24 óránál dolgozzon többet, hogy kigazdálkodja a mindig emelkedő minimálbér utáni járadékot, közterhet. Nincs is minimálbére, nem úgy keletkezik a jövedelme. Bevétele van, meg kiadása. Ha meg szerződött valakivel (éves), akinek számláz, ott nem ugrálhat, hogy most többet számlázok, mert emelték a minimálbért. Akinek számláz, le(sajnálja).
Héja
2020. december 11. 16:11
A Momentumnál kiadták a parancsot: kommenteljenek a Mandin? Főképp XI. kerületiek? Az a helyzet fiúk-lányok, hogy ez nem a ti portálotok. Itt is lehet görcsölni, más kérdés, érdemes- e.
Kanóc
2020. december 11. 10:30
Még ez az elképzelés is ésszerűbb, mint a 40%-os sarcolás. Jó nagy faszság volt ezt kitalálni a kormány részéről és tényleg csak a tisztességes vállalkozók szívnak vele.
Krupp Skya
2020. december 11. 08:56
A Jövő Lendvai Ildikója már lehet dugja is őt a soros Aczél György.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!