Alapjogokért Központ: A helyreállítási alapról nagyon különbözők a vélemények

2020. július 16. 10:35

Az általános tagországi állásponttól a „fukar négyek” – Svédország, Ausztria, Dánia és Hollandia – véleménye áll a legmesszebb.

2020. július 16. 10:35

A hétvégi uniós csúcshoz közeledve is nagyban különbözik az egyes uniós tagállamok véleménye a helyreállítási alapról – mondta az Alapjogokért Központ projektvezető-helyettese csütörtökön az M1 aktuális csatornán. Kurucz Orsolya hozzátette: az általános tagországi állásponttól a „fukar négyek” – Svédország, Ausztria, Dánia és Hollandia – véleménye áll a legmesszebb.

Ezek az országok a kezdetektől ellenzik, hogy az Európai Unió hitelt vegyen fel, és a déli tagállamok vissza nem terítendő támogatás formájában részesüljenek belőle – emelte ki. Ha mégis így lenne, akkor a támogatáshoz komoly feltételeket kötnének ki. A helyreállítási alap elfogadásához tehát először a „fukar négyeket” kell megpuhítani – jelentette ki.

Egyelőre nagyon nagyok a törésvonalak, és kérdéses hogy Angela Merkel német kancellár hogyan tud megállapodást kicsikarni - vélekedett Kurucz Orsolya.

(MTI)

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bunko_jobbos
2020. július 16. 15:13
Remelem, megbukik az egesz fos hitel. Ujabb lepes lenne a birodlom fele. Ugye jol mukodik a hitel, bejaratodott, vegyunk fel ujat. Utana megszavaztatjak, hogy nen kell tobbet a tagorszagok jovahagyasa. Kosz nem.
Berecskereki
2020. július 16. 11:30
Ez a téma is jól prezentálja, hogy a jelenlegi EU alkalmatlan a válság kezelésére. Először: Hiányzik a részletes program (üzleti terv?) amely ilyen hitel felvételhez szükséges. Ennek a programnak tartalmaznia kellene az elosztás és visszafizetés mikéntjét, részletes szabályait. A program keretében meg kellene határozni, hogy mire lehet fordítani és milyen eredmény várnak tőle. A hitelfelvételnek és felhasználásnak szorosan kapcsolódni kellene az EU költségvetéséből az uniós támogatásokhoz. Mindez azonban hiányzik. A déli államok nagyobb arányú támogatásánál azt is meg kellene vizsgálni, hogy a járvány előtt a kormányok hogyan gazdálkodtak és milyen mértékű az általuk okozott veszteség. Példaként: szerintem Olaszország csak akkor kaphatna támogatást, ha választásokat tartanának.
Emmanuel Goldstein
2020. július 16. 10:57
Orbán korrupt autokráciájának egyetlen fillért sem szabad adni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!