Szánthó: Donald Trump visszatérésével egyértelműen új korszak kezdődött a világban
Ahogy közeleg Donald Trump beiktatásának időpontja, úgy egyre intenzívebb munkára van szükség annak érdekében, hogy legyen béke.
A rendezvényt az Alapjogokért Központ szervezheti a Mathias Corvinus Collegiummal együttműködve.
Magyarországon rendezhetik meg az amerikai Konzervatív Politikai Akció Konferencia (Conservative Political Action Conference, CPAC) első európai rendezvényét májusban – értesült a Magyar Nemzet az amerikai konzervatív seregszemle vendégeként Washington D. C.-ben tartózkodó Szánthó Miklóstól. Az Alapjogokért Központ igazgatója elmondta azt is, hogy a „magyar CPAC” kiemelt témája a nemzetek szerepének, a nemzeti önazonosságnak az előtérbe helyezése lesz.
Az Egyesült Államok legnagyobb és egyik legbefolyásosabb jobboldali-republikánus rendezvényének, a CPAC-nek a mai eseményén magyar idő szerint 21 órától felszólal Donald Trump elnök a több ezer résztvevő előtt.
Nem sokkal az elnöki beszéd előtt, szintén a főszínpadon mutatják be a szervezők, az American Conservative Union (ACU) vezetői a rendezvény külföldi partnereit. Az előzetes programterv szerint ekkor Szánthó Miklós Matt Schlapp-pel, az ACU elnökével, George W. Bush korábbi tanácsadójával és Dan Schneider ügyvezető igazgatóval együtt jelentheti be, hogy a következő nemzetközi, egyben első európai CPAC-et Budapesten az Alapjogokért Központ szervezheti meg május végén, reményeik szerint a Mathias Corvinus Collegiummal együttműködve.
Szánthó, aki a rendezvény egyik csütörtöki panelbeszélgetésén úgy fogalmazott, hogy „a nemzetek biztonsága a határvédelemmel kezdődik, de a családvédelemmel folytatódik”, a Magyar Nemzetnek elmondta: a „magyar CPAC” kiemelt témája a nemzetek szerepének, a nemzeti önazonosság előtérbe helyezése lesz.
Hatalmas lehetőség és megtiszteltetés ez a magyar keresztyén-jobboldali közösségnek, hogy amerikai partnereinkkel együtt Budapesten szervezhetjük meg a rendezvényt. Azt látjuk, hogy Európa-szerte nemzeti-konzervatív ébredés zajlik, és az Egyesült Államokban is reneszánszát éli a 21. század elején a jobboldali republikánus életérzés – fejtette ki a központ igazgatója.
Hozzátette: – A mi célunk az, hogy a földrajzilag egymástól messze zajló, de egymással egyébként szellemi rokonságot mutató folyamatok Magyarországon érjenek össze. Ennek felmutatására remek alkalom lesz a tervezett hazai konferencia.
Az Alapjogokért Központ és az ACU szándékai szerint a budapesti rendezvényre – a magyar meghívottak mellett – magas rangú amerikai és európai politikusok, elemzők, újságírók érkeznek majd, így várhatóan a legnagyobb lengyel konzervatív elemzőintézet, az Ordo Iuris vezetői is. – Lengyel partnereinkkel együtt kifejezett szándékunk, hogy a közép-európai régió legyen az élet egyre több területét megfertőző liberalizmussal szembeni ellenforradalom gócpontja – mondta Szánthó Miklós.
(Magyar Nemzet)