Mélyponton a forint

2020. február 07. 12:21

Karnyújtásnyira a 340-es euró.

2020. február 07. 12:21

Sohasem volt még ilyen gyenge a magyar valuta, amely tegnap este 337,99 forinton állt, ma reggelre azonban 339,23-on jegyezték. Ez történelmi mélypont amelynek okai a régiós kamatemelési várakozások miatt romló relatív pozíciónk, illetve a dollár erősödése – írja a Portfólió. A portál szerint „technikai elemzési alapon könnyen elképzelhető 1-2 hetes távon a 350 körüli euró is.

Összesen 108 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Menhetten
2020. február 08. 14:54
Ezt hívják Fidesz-berkekben (a "semmit nem érők" - vagyis a lakosság, mínusz a tűz körül ülők - kárára történő) rejtett tartalékképzésnek. Amelynek segítségével úgy jutnak szabad(on rabolható) pénzeszközhöz, hogy a felhasználáshoz még csak a költségvetést sem kell módosítani. Kétharmad ide, kétharmad oda, kell a bánatnak az a parlamenti kontroll (amit ugyan az alaptörvény is előír).
Menhetten
2020. február 07. 20:12
Minél gyengébb a forint és minél nagyobb az infláció, a statisztikák szerint annál nagyobb a forintban kifejezett GDP növekedés, hiszen azonos fogyasztás mellett mindenért többet fizetünk.
Magyar Zoltán
2020. február 07. 16:43
EZ EGY TELJESEN POLITIKAMENTES, CSUPAN GAZDASÁGI SZEMPONTBÓL MEGÍRT HOZZÁSZÓLAS! Az euro-forint devizapar nagyon valószinű, hogy par heten, esetleg egy honapon belül eleri a 350 ft-os arfolyamot. Persze csak abban az esetben, ha a trend így folytatódik tovabb, (es erre minden esely megvan), es termeszetesen csak akkor, ha a jegybank nem avatkozik be kamatemelessel. Neki azonban a külkereskedelmi merleg miatt erdeke a gyenge forint, es ugye az allam is jól jar, ha a lakossag fele törtent allampapir kibocsatas miatt, az adóssaga egy resze elinflalodik. Ha az eves inflacio merteke meghaladja a 3.25%-ot, akkor mar nem eri meg ezt a fajta allampapirt megtartani, hanem túl kell adni rajta, es vagy inflaciokovető allampapirt vasarolni,( ami mar nemigen van tudtommal), vagy reszvenybe fektetni az így felszabaduló penzt. De ugye a lakossag nagy resze nem ert az ilyesmihez, marmint a reszvenypiachoz. Azonban a fidesznek nem erdeke, hogy NAGYON elinflalja az allampapirt, mert akkor a parlamenti többsege veszelybe kerülhet. 350 eur fölött azonban a Jegybanknak mar kamatemelessel kellene beavatkoznia szerintem. Azonban a magyar Jegybank talan a vilag egyik leglazabb monetaris politikajat folytatja, es Magyarorszag kb a vilagan a masodik legnyitottabb gazdasaggal rendelkező orszag. Mindez oriasi veszelyeket rejt magaban... Ha a Jegybank túl hirtelen, es túl brutalisan emeli meg az alapkamatot, igaz, hogy a forint erősebb lesz, de a külkereskedelmi merlegünk romlani fog, a túl erős forint nem tesz jót ugyanis az exportnak, es a gazdasagi növekedes, a gdp mutatószamok is csökkennek, egy túl hirtelen es brutalisan vegrehajtott kamatemeles következteben. ( Bar sosem ertettem, hogy a gdp helyett miert nem a gnp-t nezik, az lenne a logikusabb.) Matolcsynak igy hat meg kell talalnia az arany közeputat, ami elvileg egyszerű lenne, de mivel az addigi tevekenysege folyaman a Jegybank mindig csak az alapkamatot csökkentette, igy probalva meg a gazdasagot elenkíteni, így egy hirtelen es rosszul vegrehajtott kamatemelest viszont megsinylene a gazdasag. A forint ellen rengeteg short poziciót alakitottak ki a nemzetközi piacon. Ezek a valutabefektetők úgy okoskodnak, es aranylag realisan, hogy a forint hetekeg, honapokig tovabb fog gyengülni, ami valoszinű. Ezen short poziciok felvetele is kihatassal van a magyar forintra valamennyire. A kamatemelest Matolcsynak jól es időben kell vegrehajtania tehat, 350 ft/ eur arfolyamot meghaladóan vagy az körül szerintem, mert egyreszt az eddig altalam említett külkereskedelmi merleg es a gdp mutatószam romlason kivül meg az is előfordulhat, hogy a forint a kamatemeles hatasara, napi 5-10 forintot ugral hirtelen le es fel, es ez szinten bonyodalmakat okozhat... (A hozzaszolasokra szerintem nem lesz időm, se kedvem valaszolni, de aki akar kommentelje nyugodtan a hsz-em ala a velemenyet.)
Emmanuel Goldstein
2020. február 07. 16:11
"A gyengébb forint egyértelműen ellentétes az emberek érdekeivel, a gyengébb forint gyengébb államot jelent, és gyenge forintot csak gyenge emberek akarhatnak." (Orbán Viktor)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!