Alapjogokért: Hatvanmilliárdos hiány az uniós büdzsében

2020. február 20. 09:21

Nem akarják a nettó befizetők pótolni a brit távozással keletkezett hiányt.

2020. február 20. 09:21

Hatvanmilliárd euró hiány keletkezett az Európai Unió büdzséjében az Egyesült Királyság kilépése miatt – közölte az Alapjogokért Központ vezető elemzője csütörtökön, az M1 műsorán.

Pócza István azt mondta, hogy az EU ezt a befizetések összegének emelésével szeretné megoldani, de a nettó befizető országok – például Németország, Ausztria, Hollandia – elzárkóztak ettől, nem hajlandóak többet fizetni.

Az elemző úgy vélekedett: az a lehetőség eddig nem merült fel, hogy az uniós intézmények költségeit csökkentsék, pedig az Egyesült Királyság kilépésével szerinte kevesebbe kerül az unió ellátása.

(MTI)

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Berecskereki
2020. február 20. 10:03
A költségcsökkentés igénye már 2012 évben is felmerült. A rendelkezésre álló adatok szerint azonban nem csökkent, hanem növekedett. "Felszólította az Európai Bizottság hétfőn az Európai Unió központi intézményeit, hogy jövő évi költségvetésük tervezésekor tanúsítsanak maximális önmérsékletet. ... Az uniós büdzséért felelős bizottsági tag, a lengyel Janusz Lewandowski levélben kérte az intézmények (köztük az Európai Parlament, a tagországok kormányait képviselő tanács, az uniós bíróság és számvevőszék és más szervek) vezetőit, hogy a jelenlegi nehéz pénzügyi helyzet, a gazdasági válság szorítását figyelembe véve igyekezzenek takarékoskodni kiadásaik tervezésekor. Kiemelte Lewandowski azt is, hogy ezzel az unió központi szervei jó példát mutathatnának. Az intézmények között pedig a bizottság maga kíván jó példával elöl járni: jövőre egy százalékos, öt év alatt összesen 5 százalékos csökkentést tervez foglalkoztatotti állományában."
Berecskereki
2020. február 20. 09:59
,,a plenáris ülések többségének helyszíne Strasbourg lett: a parlamenti bizottságok üléseire Brüsszelben kerül sor: a Parlament titkárságának (azaz személyzetének) hivatalos székhelye pedig Luxembourg lett. 1997 évben az egész szabályozást beépítették az Európai Unióról szóló szerződésbe,, Meg kell szüntetni és az intézményeket és Brüsszelben kell üzemeltetni. Csökkenteni kell az utazási költségeket, a külső szerződések költségét, beleértve a képviselő ilyen irányú költségtérítését, a képviselők kötelesek legyenek számlákkal elszámolni a költségtérítések felhasználásáról. Szerintem egy 10-15 százalékos költségcsökkentés lényeges összeggel csökkentené a hiányt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!