Magyarország felkészült a koronavírus járványára

2020. január 28. 11:04

Két esetben merült fel az új járvány gyanúja, de nem bizonyosodott be egyiknél sem – jelentették be Budapesten.

2020. január 28. 11:04

Minden magyar kórház felkészült az új koronavírusos betegek fogadására - jelentette ki az emberi erőforrások minisztere kedden Budapesten sajtótájékoztatón. Kásler Miklós hozzátette: a betegség Európában még csak elszórtan jelent meg, Magyarországon két esetben merült fel a gyanú, de mindkettőnél kizárták a betegséget.

Müller Cecília országos tisztifőorvos hangsúlyozta: Magyarországon jelenleg új koronavírusos beteg nincs, de nem zárható ki a behurcolás. Az új vírus gyors azonosítására, felfedezésére felkészültek a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a területi szervek munkatársai is – közölte.

Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető főorvosa elmondta: ennek a koronavírusnak – a korábbiakkal összehasonlítva – jóval alacsonyabb, egy-két százalék a halálozási rátája, és a megbetegedés gyermekeknél nem jellemző.

(MTI)

Összesen 45 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Bálint József
2020. január 29. 18:37
Tisztelt Kormány! Az álhírek leküzdésének leghatásosabb módja, ha választ kapunk az alábbi kérdésekre: – Hogyan történik a koronavírus diagnózisa? – Hogyan lehet különbséget tenni a koronavírus okozta és a nem koronavírus okozta tüdőgyulladás között? – Mely hatóság van specifikus tesztek birtokában? Mióta? – Ezeket a teszteket ki gyártja? – Validálták Magyarországon a teszteket? Az AIDS-hisztéria idejéből tudjuk, hogy nagyon sok volt a hamis pozitív teszt. – Ha jól értettem, a koronavírus tüdőgyulladást okoz. Lehet tudni valamit a betegségek statisztikai kiértékeléséről? A koronavírussal fertőzött elhunytak szenvedtek egyéb betegségben is? Esetleg olyanban amely koronavírus nélkül is okozhatott volna halált? – Az elhunytak hány %-a volt a fertőzés előtt teljesen egészséges? – Mi a fertőzés tipikus lefolyása? – A fertőzöttek hány %-a hal meg, hány %-a gyógyul meg? Mennyi idő alatt? – Vannak koronaspecifikus szimptómák? – Vagy ha elmegyek a háéziorvoshoz, mert azt mondom, magas lázam van, köhögök, nehezen lélegzek, azt fogja mondni a háziorvos, hogy akkor most orr-, szájváladékot veszünk, beküldjük X hatóság Y laboratóriumába, és 10 nap múlva tudjuk a választ, milyen vírus fertőzte meg Önt. – Mennyi idő telik el a szimptómák megjelenésétől a halálig/gyógyulásig? – Milyen egyéb kórokozók okozhatnak hasonló szimptómákat, mint a koronavírus? Feltételezem, hogy a magyar egészségügyi hatóságok már birtokában vannak a föltett kérdésekre adott válaszoknak. Ha nem, utolsó hivatali ténykedésként (miniszterükkel az élen) sürgősen keressék meg a kínai, amerikai társhatóságokat, aztán keressenek maguknak más pályát.
fraktoaster
2020. január 28. 15:11
Látom a sok primitiv, hozzá nem értő (Bástyaelvtárs, János Bácsi, zsoltkom) megint megszólalt. Nem baj, terjesszétek csak a butaságotokat és rettegjetek!!! Jön a halál! XDDD
Bástyaelvtárs
2020. január 28. 15:08
Mi az, h felkészült Mo. a koronavírusra? Hogyan lehet felkészülni ellenszer nélkül? Lelkileg és imával? :)
holder
2020. január 28. 14:44
Miért nincs még mindig hőkamera Ferihegyen ?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!