Egy interjúban a szocialistáktól távozott politikus úgy fogalmazott: az elnökség kétharmadának a párt elnöke biztosít fizetést.
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke homályos eredetű forrásokból köti magához a pártvezetés kétharmadát – lényegében erről beszélt az Azonnalinak Szanyi Tibor. A szocialistákat a napokban otthagyó politikus a Magyar Nemzet szerint a korrupciót nevezte „tipikusan MSZP-s karriernek”. „Az elnökség egyes tagjai és a pártelnök között teljesen obskúrus, átláthatatlan, titokban tartott pénzügyi megállapodás van, ami azt jelenti, hogy az elnök és frakcióvezető biztosít nekik valamilyen fizetést” – jelentette ki Szanyi Tibor az Azonnali.hu-nak adott interjúban az MSZP vezetőjéről, Tóth Bertalanról és az általa irányított testületről.
Mint a napilap írja, a hét elején a szocialistákkal szakító Szanyi azt állítja az interjúban, hogy „kevéssé” tudja, hogy a pártelnök miből finanszírozza ezt a megállapodást, azt viszont ténynek nevezte, hogy az elnökség kétharmada érintett az ügyben, ami „nagyon látszik” a szavazati arányokon. Az Azonnali kérdésére nem utasította vissza, hogy ez úgy hangzik, mintha korrupcióról beszélne. A Magyar Nemzet megjegyzi: a politikus már nyáron is beszélt arról, hogy Tóth „kft.-ként” működteti a pártot, aminek vezetése hülyének nézi a tagságot, „kihajtja őket az utcára, miközben maguknak osztogatják a fél- meg egymilliós fizetéseket”.
A napilap arra is emlékeztet: az MSZP zavaros pénzügyi hátteréről szólt Gyurcsány Ferenc is, aki 2013-ban kijelentette, „sok helyről vándorolt oda a pénz, Európából nem nagyon, ahonnan meg vándorolt, azt meg jobb, ha nem tudjuk”. Szavaival kapcsolatban Gyurcsány később a Kossuth Rádióban azt mondta: szeretné, ha feljelentenék.
Nem hagyja ki Szanyi Ujhelyi Istvánt sem az Azonnali interjújából, a párt immár egyetlen EP-képviselőjéről a portál kérdésére Szanyi Tibor úgy fogalmazott, hogy az „ő politikai karrierje tipikusan MSZP-s karrier”. A Magyar Nemzet megjegyzi: az MSZP egy interjú szerint összeolvadhat a Párbeszéddel, és társelnöki rendszert vezethetnek be.