Ki mint fél, úgy szavaz

2019. május 31. 20:24

Kínos elutasítani a globális felmelegedés elleni fellépést, de politikai szempontból jól érzett rá a veszélyre az állampárt.

2019. május 31. 20:24
Gomperz Tamás

Ahhoz képest, hogy első látásra – sőt második és sokadik látásra is – az európai választást a Fidesz – a már megszokott csalások (kormányzati pénzen folytatott pártkampány, szavazatvásárlás, kényszerítés, a nyilvánosság félrevezetése, satöbbi) segítségével – jelentős fölénnyel megnyerte, a propagandaminisztérium sajtótermékeknek álcázott egységei meghökkentő indulattal ugrottak neki az uniós szinten komoly erősödést felmutató, Magyarországon éppen eltűnő zöldeknek.

A szövegek természetesen ismerősek az alt-right mozgalom trolljai, a finnugor rokonságot tagadó hobbinyelvészek és a nemzetközi oltásellenes csoportok által körülhatárolt szellemi háromszögből: klímaváltozás nincs, ha netán van, akkor független az emberi tevékenységtől, ezért az egész klíma-blabla csupán az elit csele, ami nem szól másról, minthogy valakik sok pénzt akarnak keresni, fideszes változatban: a migrációt próbálják leplezni.

Bár a kormánytól eleve nem áll távol, hogy a racionalitás, az értelem és a tudományosság elleni támadást bátorítsa vagy levezényelje – tulajdonképpen az a furcsa, hogy a klímaváltozással kapcsolatos alternatív tények vizsgálatára eddig még nem hozta létre a Nemzeti Klímaszkeptikus Tudományos Központ és Tornaklubot az Akadémia éves költségvetésének megfelelő összegből és valamelyik már majdnem közepesen tehetségtelen, de magát mellőzöttnek érző futóbolond irányításával –, az azért mégis meglepő, hogy az összes konfliktus elől a környezetvédelembe menekülő köztársasági elnököt hozzák abba a kellemetlen helyzetbe, hogy ezentúl még a kedvenc témájában (vö: „a civilizációnk jövője a tét”) is úgy kell lapítania, mintha éppen a legidősebb magyarországi erdőt vágnák ki a Bükki Nemzeti Parkban, vagy a József Nádor téri fákat a miniszterelnök veje, a Balaton-partiakat pedig a helyi polgármester fia kedvéért.

Jobban belegondolva mégsem meglepő. Tudományos alapon ugyan kínos elutasítani a globális felmelegedés elleni fellépést, de politikai szempontból jól érzett rá a veszélyre az állampárt. Mindjárt kiderül, hogy miért.

Összesen 66 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balsors
2019. június 02. 21:29
Tomi harci kutya elfelejtette megemlíteni a Német rögvalóságot, "Nemzetközi Energia Ügynökség: Atomenergia nélkül nincs klímavédelem".
Levente
2019. június 02. 08:58
Az utóbbi 3,5millió évben felmelegedések és lehülések (jég-korszakok) váltogatták egymást. Egy-egy ilyen ciklus kb. 100.000 év volt (tehát fölmelegedéstől-fölmelegedésig). Ebből logikusan következik, hogy ez mind az emberi, főleg Fideszes, tevékenység miatt van! Azt is kiolvashatjuk a 100.000 éves ciklusból, hogy ha ma hidegebb van mint tegnap volt akkor hül a föld, de ha holnap melegebb lesz mint ma van, akkor melegszik. Egy dolog viszont közös, hogy mindezekért a Fidesz a felelős!!!
Szerintem
2019. június 02. 06:43
Akárhogyan is van a klímával, ezek a politikai zöldek nem szakértők, nem értenek hozzá. Náluk ez csak egy szimpátiát kelteni akaró csali, aztán jön vele az igazi lényegük a neomarxizmus, mint kötelező árukapcsolás.
Szerintem
2019. június 02. 06:27
Állampárt? De hiszen az az MSZMP egyenes folytatásaként a maszop-DK vonal.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!