Merkel: Fontos a külső határ védelme, de nem szabad megfeledkezni a humanitásról

2018. július 05. 14:07

Merkel a humanitás fontosságát is hangsúlyozta az Orbánnal való találkozása után.

2018. július 05. 14:07

Fontos és helyes, hogy Magyarország védi európai uniós (EU-) külső határát, de nem szabad megfeledkezni az „Európa lelkét jelentő humanitásról” – mondta Angela Merkel német kancellár csütörtökön Berlinben Orbán Viktor miniszterelnökkel folytatott megbeszélése után.

Közös tájékoztatójukon a kancellár kiemelte, hogy a magyar kormányfővel intenzív tárgyalást folytattak, amelyen világossá vált, hogy a migráció területén egy sor kérdésben egyeznek az álláspontok, de vannak véleménykülönbségek is.

Németország és Magyarország egyetért az EU külső határa védelmének fontosságában, és abban is, hogy a menekülteknek lehetőleg a hazájuk közelében kell segítséget nyújtani, és küzdeni kell a menekülésre kényszerítő okok felszámolásáért. Azonban Németország szerint a külső határok védelme nem jelenthet bezárkózást, és az Európa alapját jelentő humanitásra tekintve nem szabad megfeledkezni arról, hogy „emberek érkeznek hozzánk” – mondta Angela Merkel.

(MTI)

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
illiberator
2018. július 06. 05:45
Hány ezer ember halt bele ebbe a "humanitásba"? Hányan fulladtak bele a tengerbe, hányat robbantottak fel, gázoltak el kamionnal, késeltek meg, vagy erőszakolak meg?
Marula
2018. július 05. 17:08
"világossá vált, hogy a migráció területén egy sor kérdésben egyeznek az álláspontok, de vannak véleménykülönbségek is." Nane. Ez most új, 2015 óta. Hogy lehet hogy még mindig itt tartunk? Hogy lehet hogy még mindig csak tárgyalnak? Borzasztó.
szalka77
2018. július 05. 16:11
Még mindig "menekültekről" beszél migránsok helyett.
Einar
2018. július 05. 14:51
"Merkel: Fontos a külső határ védelme, de nem szabad megfeledkezni a humanitásról." De vajon mit fog a humanizmushoz szólni Allah és a sok millió európai követője? :))) "A humanizmus szó: a studia humanitatis (az emberre vonatkozó tanulmányok) kifejezésből származik, amely a reneszánsz idején a görög-római kultúra tanulmányozását jelentette. A jelenben ismert formájában a 19. században lett ismert, átfogóan jelölve minden olyan gondolkodói beállítottságot, amely a természet rendjében az ember fontosságát hangsúlyozza. Napjainkban a kifejezés többé-kevésbé azonos jelentésű az ateizmussal vagy a világi racionalizmussal, de ismert úgy is, mint olyan gondolkodás, amelynek előfeltevése szerint az ember és a természet között ontológiai különbség áll fenn, s ezért az ember elsőbbséget élvez a társadalom, a történelem és a kultúra értelmezésében. A humanizmus alapítója, Petrarca, az embert az önálló döntés és gondolkodás képességével rendelkező racionális és érző lénynek tekintette."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!