Drasztikus béremelés jön a bíráknál: a miniszter ismertette a részleteket
Tuzson Bence hangsúlyozta, a kormány nemrég elfogadott igazságügyi reformcsomagjában fontos szerepet kap a hatékonyság növelése is.
Növekvő számban hagyták el az országot az egészségügyben dolgozók 2011-ig, de ez a tendencia azóta megfordult, így évről évre kevesebben mennek külföldre – közölte Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár.
Jó irány, hogy egyre kevesebben akarnak elmenni az országból az orvosok és az egészségügyi dolgozók közül is – mondta Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár az M1 aktuális csatornán szerdán. Az államtitkár közölte: 2011-ig növekvő számban hagyták el az országot az egészségügyiek, de ez a tendencia elmúlt időszakban megfordult és évről évre egyre kevesebben mennek el.
Az orvosoknál ez majdnem a hat évvel ezelőtti adat harmadára csökkent, az egészségügyi dolgozóknál körülbelül a „felére kezd csökkenni, legalábbis a tavalyi szám ehhez közelít” – tette hozzá. Arra a felvetésre, hogy sajtóhírek szerint azért hozták előre az egészségügyi szakdolgozók béremelését, mert megijedt a kormányzat a mentősök és ápolók sztrájkfenyegetésétől, Ónodi-Szűcs Zoltán úgy válaszolt: erről azért nem lehet szó, mert akikkel tárgyalnak, sosem fenyegettek sztrájkkal.
Jelezte: a tárgyalópartnerek októberben fogalmazták meg azt a kérést, hogy hozzák előre a béremelést. „Nyilván a költségvetés áttekintése után lehetett felelősséggel ezt elvállalni” – fogalmazott az államtitkár. A kormány rendkívüli keretét felhasználva tudnak bért emelni, ami ebben az évben 18,5-19 milliárd forint pluszköltséget jelent – fűzte hozzá.
(MTI-OS)