Magyarország csak akkor lehet erős, ha képes fenntartani biztonságát és Európa sem gyengül – jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Fidesz Védjük meg Magyarországot címmel indított országjárás sorozatának szobi állomásán, kedden.
Dömötör Csaba arról beszélt, hogy a jelenleg zajló nemzeti konzultáció végső soron azt a vitát nyitja meg, hogy milyen Európában szeretnénk élni, és ebben hogyan képzeljük el Magyarország jövőjét. A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára ismertette, hogy az európai politikában ma két koncepció áll egymással szemben a jövőt illetően. Az egyik szerint nem nagy baj, ha az európai országok bevándorlóországokká válnak, sőt egyenesen lehetőség. „Ezzel szemben mi szeretnénk megőrizni Európát olyannak, amilyennek megismertük, és ebben a nemzetállamoknak nagy szerepet kell játszania. Továbbra is építenünk kell közösségeinkre, hagyományainkra, és arra a szabadságra, amelyet kiharcoltunk magunknak” – fűzte hozzá Dömötör Csaba.
Soros-terv
Az államtitkár elmondta, a konzultáció olyan bevándorlást érintő elképzelésekről szól, amelyet Soros György több részletben publikált. Ezek rendre visszaköszönnek a brüsszeli jogalkotási javaslatokban. Hozzátette: Soros György arról is írt, hogy a betelepülőket 15 ezer euróval, hozzávetőlegesen 9 millió forinttal kell az első két évben támogatni, aminek a fedezetét adóemelésekkel és az európai uniós támogatások csökkentésével lehet előteremteni.
Kitért arra is Dömötör Csaba, hogy a Soros-féle koncepció szerint évente egymillió bevándorlót kellene beengedni az unióba. Hozzátette, hogy a Frontex (Európai Határ- és Partvédelmi Ügynökség) adatai szerint Líbia partjainál csaknem egymillió ember várakozik, hogy mielőbb megindulhasson Európába, de egy NATO tanulmány szerint 2020-ig 60 millió bevándorló várható.
„Erős Európát szeretnék, erős Magyarországgal”
Az államtitkár úgy értékelt, hogy ha valaki most Magyarországra néz, akkor egy olyan országot lát, amely rendben tartja a saját portáját és apró léptekkel a jó irányba halad. Hozzátette: ez azonban nem jelenti azt, hogy hátradőlhetünk, mert meg kell védeni a közös eredményeket, mert elég egyetlen rossz döntés, és minden kárba veszhet. Kitért arra is, hogy Magyarország csak akkor lehet erős, ha képes fenntartani biztonságát. „Ha másképpen szeretném ezt megfogalmazni, akkor Magyarország csak akkor erősödhet, ha közben Európa sem gyengül”.