Bevándorlók a magyar menekülttáborokról: „Ők nem szabadok”

2017. augusztus 08. 10:36

„Magyarországon a családom egy 24 órán át zárva tartó táborban van – amikor valaki fürdőszobába megy, négy rendőr van ott, minden oldalról melletted” – mondta Ehsanullah Weesa, egy afgán származású lány Szerbiában adott interjújában.

2017. augusztus 08. 10:36

„Ők nem szabadok úgy, ahogyan mi azok lehetünk itt” – állította Ehsanullah Weesa, Szerbiában élő migráns Magyarország területén tartózkodó családjáról beszélve. A The Guardian augusztus 8-án publikált riportjában Szerbiában élő bevándorlókkal beszélgetett ottani életükről és jövőbeli terveikről.

A riportban családokat, menekülteket oktató tanárokat és szerb illetékeseket is kérdeztek mindennapjaikról, munkájukról. Többen arról számoltak be, hogy Szerbiában jó lehetőségeik vannak, a gyerekek oktatásban részesülnek, nyelveket tanulhatnak, biztonságban érzik magukat. „Soha nem fogok visszamenni Afganisztánba, szeretek itt lenni” – mondta egy tizennyolc éves lány, Mursal Faqirzada. 

A cikkben megszólalók pozitívan nyilatkoztak a szerbiai körülményekről, de ha lehetőséget kapnak, hogy belépjenek az EU területére, élni szeretnének vele. Jelenleg minden hétköznap öt ember kap legálisan lehetőséget arra, hogy Szerbiát elhagyva Magyarország területére lépjen, s ezáltal elérje az EU-zónát – állítja a Guardian riportja. 

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tehetős Totó
2017. augusztus 08. 19:29
Osztán mit keres az afgán a fürdőszobában?
illesl
2017. augusztus 08. 14:25
Buda elfoglalása 1541. augusztus 29-én. Bemásoltam a wikipédia idevonatkozó szócikkének a részletét. Az egész itt olvasható: https://hu.wikipedia.org/wiki/Buda_t%C3%B6r%C3%B6k_k%C3%A9zre_ker%C3%BCl%C3%A9se Kiemelek egy részletet: "Mialatt a szultán (Szuleimán) a magyar főurakkal tárgyalt, addig egy nagy csapat janicsár vonult fel a várba. A Szombat-kapun jutottak be, az őrség nem tett semmit, mivel azt mondták, hogy csak meg kívánják szemlélni a várat. utána meg Az őrség egy részét megölték, a többit ártalmatlanították. A főbb várfokokra rögvest kitűzték a lófarkas zászlót és Nagyboldogasszony-templom tornyára is. Csellel a várba Augusztus 29-én a szultán sátrába kérette Izabella királynét, a magyar főurakat, Török Bálintot és Fráter Györgyöt a csecsemő királlyal együtt. Közben az őrség java része is kivonult a várból. A sátorban tudatta Izabellával, hogy védnökségébe veszi Budát. Neki és fiának meghagyja a Tiszántúl és Erdély országrészeket, amelyet évi 10 ezer arany fejében kormányozhat. Mialatt a szultán a magyar főurakkal tárgyalt, addig egy nagy csapat janicsár vonult fel a várba. A Szombat-kapun jutottak be, az őrség nem tett semmit, mivel azt mondták, hogy csak meg kívánják szemlélni a várat. A janicsárok összeszedték a fegyvereket, majd eljutottak több kulcsfontosságú pontra. Megszállták a bástyákat és a kijáratokat. Ekkor a katonák is észbe kaptak, de a janicsárok eddigre már kezükben tartották a fontosabb helyeket. Az őrség egy részét megölték, a többit ártalmatlanították. A főbb várfokokra rögvest kitűzték a lófarkas zászlót és Nagyboldogasszony-templom tornyára is. A vár előtt álló magyar csapatok, Fráter György és a többi főúr is döbbenten szemlélték, hogy Buda török kézre került, napra pontosan tizenöt évvel a mohácsi csata után. Török Bálintot többet senki nem látta Magyarországon, útja a szultán sátrából a Héttoronyba vezetett.
nyugalom
2017. augusztus 08. 14:12
A menekult taborok sehol nem kempingkent mukodnek!
kurbitalis
2017. augusztus 08. 14:00
Nagyon helyes. Még ennél is szigorúbban kellene fellépni velük szemben.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!