Kibékülne az újraválasztott Trumppal Zuckerberg: még a pénztárcáját is kinyitotta
„Nagylelkű” ajánlatot tett a Meta-vezér.
Az orosz befolyás emberellenes diktatúrával járt, míg az euroatlanti befolyást szabadon lehet kritizálni, ezért a kettőt retorikailag nem lehet összemosni.
„Torba Tamás a Magyar Nemzet hasábjain élesen bírálta az LMP akcióját, amellyel arra hívtuk fel a figyelmet, hogy az elhazudott rendszerváltás milyen veszélyeket jelenthet még ma is Magyarország szuverenitására. Írása világos bizonyítéka annak, hogy mindaddig, amíg nem valósul meg az aktanyilvánosság és a lusztráció, nem lehetünk biztosak abban, hogy Magyarország mindenkori kormánya kizárólag a nemzeti érdeket tartja szem előtt, és nem az állampárti múlt nyomasztó terhe határozza meg döntéseit. (...)
Aki a nyilvánosságot, az átláthatóságot, a múlttal való elszámolást támadja, az akarva-akaratlanul fenntartja Magyarország kiszolgáltatottságát olyan érdekeknek, amelyeket aligha tarthatunk barátinak. Ráadásul mindaddig, amíg olyan, a magyar emberek biztonságát és önrendelkezését veszélyeztető ügyek maradnak rendezetlenül, mint a Paks II., a Yandex-ügy vagy Putyin motorosainak akadálytalan vonulása; a legkevesebb, amit megtehetünk, hogy feltárjuk a múltat, ami mindezt sajnos lehetővé tette. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne kritizálni az euroatlanti integráció folyamatát, az amerikai vagy egyéb kormányok tevékenységét vagy akár magát a NATO-t. Azt viszont igen, hogy azokkal szemben, akik a retorikai összemosás eszközével élnek az orosz és az euroatlanti befolyást illetően (»egyik kutya, másik eb«), mi kimondjuk, hogy míg az utóbbit megtorlás nélkül lehetett és lehet nyilvánosan kritizálni, addig az előbbi egy emberellenes diktatúrával kapcsolódik össze a magyar történelmi emlékezetben.”