Verhofstadt álma: kisebb Bizottság, erősebb Parlament

2016. augusztus 01. 16:46

Az EU vagy megváltozik, vagy vége, mondta egy hónapja Guy Verhofstadt. A flamand politikus kisebb létszámú Európai Bizottságot és nagyobb hatalmú Európai Parlamentet kíván.

2016. augusztus 01. 16:46

Túl bürokratikus lett az EU mára, és túl lassan intézkedik, véli Guy Verhofstadt, az EP liberális frakciójának vezetője. Szerinte mindent elárul, hogy míg az USA 8 hónap alatt kezelni tudta a pénzügyi válságot, az uniónak nyolc év kellett ugyanehhez. A flamand politikus egy hónapja arról beszélt az Európai Parlamentben, hogy az EU vagy megváltozik, vagy vége. Facebook-oldalán indult sorozatában most azt mutatja be, ő hogyan reformálná meg az EU-t lépésről lépésre.

Verhofstadt szerint a kevesebb néha több, ilyen például a bürokrácia is. Kevesebb bürokrácia, kisebb Bizottság szerepel a volt belga miniszterelnök álmaiban, ahol nem 28 tagállami politikus, hanem egy mondjuk tizenkét tagú bizottság vezetné a kontinenst, afféle uniós minikormányként. A testület élén egy demokratikusan választott vezető állna. Verhofstadt növelné az Európai Parlament szerepét és hatalmát is, szerinte az európai polgárok a képviselőiken keresztül jobban tudnák ellenőrizni a döntéshozatalt.

Összesen 75 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Korrupt Kornél
2016. augusztus 02. 09:50
demokratikusan választott vezető? Mint juncki vagy sulci? Na ne má! És lakosságarányosan? 80 milliós német ellen értelmetlen a magyar, szlovák stb összefogás is.
Jason Bourne
2016. augusztus 02. 08:02
Először a lényeges dolgokról kellene beszélni, pl: hogy 12 évvel a csatlakozás után miért nem éri még el a magyarok bérezése és életszinvonala az Uniós átlagot? Majd ha ezt kiigazítottátok, akkor jöhet a többi, kevésbé fontos dolog.
smarton
2016. augusztus 02. 07:56
"kisebb Bizottság szerepel a volt belga miniszterelnök álmaiban, ahol nem 28 tagállami politikus, hanem egy mondjuk tizenkét tagú bizottság vezetné a kontinenst, afféle uniós minikormányként" És az véletlenül mind zsidó lenne... Közeledünk a célhoz, közeledünk...
Bástyaelvtárs
2016. augusztus 01. 23:17
A leghatékonyabb egy föderativ tipusú államszövetség lenne. Mint Svájc csak nagyban. A tagállamok kisebb önállóságot kapjanak cserébe hatékobyabb lesz a dööntéshozatali mechanizmus. Igy müködhetne a valodi közös külpolitika, hadsereg közös pénz es jegybank. Igy maradhat Europa hatalmicentrum. Máskülnben az egyes taállamok aglobalizalodo egysegesülö viágban eveszitik minden gazdasagi politika sulyukat. Még a legerösebbek is...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!