Baloldal: A kormány gyakorlatilag ki akarja vezetni az országot az EU-ból

2016. június 30. 18:55

Az MSZP szerint Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki nyilatkozatával a kormány elismerte, hogy ki akarja vezetni az országot az Európai Unióból. Lázár magánvéleményének hangot adva arról beszélt: nem tudna jó szívvel az EU-ban maradás mellett szavazni.

2016. június 30. 18:55

Ujhelyi István, az MSZP alelnöke, európai parlamenti képviselője az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy Lázár János a csütörtöki kormányinfón a brit népszavazással kapcsolatban azt mondta: „Nem tudna jó szívvel a bennmaradás mellett szavazni, mert nem ért egyet azzal, ami Brüsszelben történik.”

A miniszter elmondta, hogy annak idején Magyarország belépése mellett kampányolt, de ezzel együtt azt hangsúlyozta: napjainkban az EU intézményrendszere több bajt hoz az Európa-gondolatnak, mint megoldást, idézte Lázár Jánost a szocialista politikus. Lázár azt is elmondta, a kormány nem kíván a kérdésben népszavazást tartani.

MSZP: Nem Európa változott, hanem a Fidesz

Ujhelyi István közleményében felidézte a Fidesz legutóbbi európai parlamenti választási programját is, amelyben egyebek között azt írták: „Sokszor kerültünk abba a helyzetbe, hogy a magyar polgárok érdekeit éppen Brüsszel képviselte a magyar kormánnyal szemben. A csalódások ellenére a Fidesz Európa-politikájának sarkalatos tétele, hogy különbséget kell tenni az Európai Unió intézményeinek működése és a magyar kormány elmúlt években kifejtett tevékenysége között” – idézte az MSZP alelnöke.

A szocialista politikus szerint nem Európa változott, hanem a Fidesz. Az MSZP alelnöke döbbenetesnek nevezte a Miniszterelnökséget vezető miniszter unióellenes kiállását, különösen azért, mert Lázár János az, aki a Magyarországra érkező több ezer milliárd forintnyi európai támogatás kiosztását is felügyeli. Ujhelyi István szerint a magyar kormány uniós ügyekért felelős tagjának nyilatkozatát nem lehet magánvéleményként kezelni. Ha Lázár János nem támogatja Magyarország uniós tagságát és az ország jövőjét nem az Európai Unióban képzeli el, akkor a Miniszterelnökséget vezető miniszternek kötelessége távoznia posztjáról, szögezte le közleményében a szocialista politikus.

DK: Történelmi kötelességünk az uniós tagság

A Demokratikus Koalíció úgy látja, hogy Lázár János arra utalt, hogy a kormány az EU-ból kilépésre kér felhatalmazást az őszi népszavazáson. Molnár Csaba, az ellenzéki párt ügyvezető alelnöke az MTI-hez eljuttatott közleményében arra következtetett: az őszre tervezett népszavazás témája megegyezik a brit kilépés okával, ez pedig szerinte azt jelenti, hogy az Orbán-kormány az EU-ból történő kilépésre kér felhatalmazást a népszavazáson. A DK ezért mindenkit arra kér: maradjon távol az őszi EU-ellenes népszavazástól, amely „ürügyet adhatna a kormánynak az EU-ból való kilépésre”.

A DK szerint a távolmaradás is szavazat: szerintük aki távol marad, az Magyarország EU-ban maradására szava. A DK úgy látja, hogy Magyarország európai uniós tagságának megtartása történelmi kötelesség, ezért mindent megtesznek, hogy megakadályozzák a kormányt „az első számú nemzeti érdek elárulásában”.

Az Együtt szerint is ki akarja vezetni a kormány az országot az EU-ból.

Összesen 120 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pinter68
2016. július 01. 11:42
"Baloldal: A kormány gyakorlatilag ki akarja vezetni az országot az EU-ból." Amíg tart a pénz, addig még nem. Majd csak utána. Hiszen úgyis mindig csak akadékoskodnak!
Marula
2016. július 01. 08:54
Lázár ezzel a kijelentessel támadási felületet adott, de valszeg tisztában volt a következményevel. Remélem 2018-ra az mszp 8%-a lemegy 5 alá. Semmi szükség ilyen kártékony formációkra (beleértve dk, egyutt, pm is)
Devian
2016. július 01. 07:46
LoL ez a kép Ujhejiről:D
august
2016. július 01. 06:12
Ekkora észlények,- éppen akkor amikor az EU egyik meghatározó, erős gazdasággal rendelkező országa a kilépésre szavazott a népszavazáson -akkor akarják bizonygatni az ellenkezőjét annak, ami miatt a kilépésre szavaztak? Ilyenkor kéne azon elgondolkodni, hogy kiért nem akarnak EU tagok lenni.. Egyébként eléggé beszédes az EU bürokraták eddigi reakciója hogy viszonyulnak a tagországokhoz, amikor a briteknek is azt mondják hogy takarodjanak, ki mielőbb, a lehető leggyorsabban..
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!