Itt vannak az adatok: ennyire elégedettek az egészségüggyel a magyarok
Az iskolai osztályozásnak megfelelően értékelhetik a betegek egyebek közt az ellátás minőségét, a dolgozók hozzáállását és a tisztaságot.
Legkésőbb május kilencedikén megegyezhet a kormány az egészségügyi dolgozók érdekképviseletével a béremelésről – közölte szerdán az érdekképviselettel való egyeztetés után Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár az MTI-vel.
Nagyon közel van a megegyezés az egészségügyi ágazatban dolgozók béremeléséről, akár már egy-két héten belül lezárulhatnak a tárgyalások – mondta Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár az MTI-nek szerdán, az érdekvédők és a szakállamtitkárság közötti egyeztetés után. Az államtitkár közölte szerdán ülhetnek legközelebb tárgyalóasztalhoz a partnerek, szerencsés esetben már akkor, de legkésőbb május 9-én megegyezés születhet. Ez azért lenne szerencsés, mivel a tervek szerint azon a héten lesz a jövő évi költségvetés tervezetének parlamenti általános vitája – tette hozzá.
Ónodi-Szűcs Zoltán emlékeztetett: arról már korábban megegyeztek a tárgyalópartnerek, hogy nem 2017-ben, hanem már 2016 második felében elindulhat a béremelés. Egyetértés van abban is, hogy több évre szóló bérfejlesztés kezdődjön. A szerdai egyeztetés fő kérdése az volt, hogy differenciáltan vagy egységesen emeljenek bért, az elmúlt években ugyanis a minimálbér emelkedése miatt összecsúszott a szakdolgozói bértábla, ennek kinyitására most azonban lehetőség lenne – ismertette az államtitkár. Differenciált emelés esetén a bértáblában újra helyreállna az a viszonyrendszer, amely hagyományosan kialakult a végzettség és a szakmában eltöltött idő alapján – tette hozzá. Elmondta azt is, a tárgyalópartnerek azt kérték, tanulmányozhassák a bértábla logikáját, megnézve, melyik lehetőség pontosan mivel járna.