Kovács Béláról vitázott az EP jogi bizottsága

2015. március 10. 08:59

Az EP jogi bizottságának arról kell döntenie, hogy a magyar ügyészség által közölt információk alapján elégséges indokot lát-e arra, hogy a jobbikos politikus mentelmi jogát felfüggesszék.

2015. március 10. 08:59

Az Európai Parlament (EP) jogi bizottsága hétfőn késő este megtartotta az első véleménycserét a Kovács Béla jobbikos EP-képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére vonatkozó kérésről. A bizottság minden mentelmi ügyet zárt ajtók mögött tárgyal, a megbeszélések tartalmáról éppen ezért semmit sem tesznek közzé. Az EP sajtószolgálata is mindössze azt tudta megerősíteni, hogy a jogi bizottság megtartotta a vitát. A bizottság honlapján közzétett információk szerint most Kovácsot még nem hallgatták meg. A vitát eredetileg február 24-én kellett volna megtartani, de akkor nem jutott rá idő, ezért a bizottság strasbourgi, rendkívüli ülésén foglalkozott az üggyel. Legközelebb várhatóan meg is hallgatják a jobbikos politikust.

Tadeusz Zwiefka lengyel néppárti EP-képviselő, Kovács mentelmi ügyének jelentéstevője legutóbb magyar újságíróknak elmondta, hogy az ügy jellege miatt nem árulhat el többet annál, hogy elsőként a jogi bizottság áttekinti, milyen dokumentumok érkeztek Magyarországról, amelyek alapján a magyar hatóságok Kovács kiadását kérik az EP-től.

Kovács Béla mentelmi jogának felfüggesztését tavaly kérte a magyar ügyészség az Európai Parlamenttől arra hivatkozva, hogy a politikussal szemben olyan súlyos bűncselekmény miatt folytat eljárást, amelyért kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztést is kaphat. A Magyar Nemzet tavaly májusban, alig több mint egy héttel az EP-választások előtt, pontosan meg nem nevezett forrásra hivatkozva írt arról, hogy Kovács Béla ellen az Alkotmányvédelmi Hivatal tett feljelentést kémkedés gyanúja miatt. Kovács Béla visszautasította a vádakat. Még aznap sajtótájékoztatón kijelentette: soha nem volt sem magyar, sem külföldi titkosszolgálat tagja, soha nem működött velük együtt, és megkeresés sem érkezett hozzá tőlük.

Az EP jogi bizottságának nem azt kell kivizsgálnia és megállapítania, hogy igazak-e a Kovács ellen felhozott vádak, az a magyar nyomozó hatóságok és igazságszolgáltatás feladata. Az Európai Parlament jogi bizottságának mindössze azt kell megállapítania, hogy az ügyészség által közölt információk alapján elégséges indokot lát-e arra, hogy a jobbikos politikus mentelmi jogának felfüggesztését javasolja, amiről a végső szót az EP plenáris ülésének kell kimondania.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pollip
2015. március 10. 12:06
Nem kapkodnak egy kicsit? MÁR most tárgyalgatják?
csuka
2015. március 10. 11:07
"Akik ismernek, tudják, hogy egy pártot sem szeretek, de most mégis a Jobbikot ajánlom. Sokan elfelejtették már, hogy a Fidesz hogyan nyírta ki a Kisgazdákat, az MDF-et, a KDNP-ből meg szolgát csinált. Áprilisig az MSZP volt a célpont, most a Jobbik van soron. Ezért javaslom, hogy 25-én csak azért is JOBBIK. Olvassátok a Nemzeti Hírhálót. Az alábbi írás május 21-én ott jelent meg. Kovács Béla-ügy margójára (egy állampolgár tollából) Milyen érdekes országban/világban élünk! - Az, hogy az USA lehallgat mindenkit (Merkeltől Orbánig) az nem számít. - Az, hogy izraeli kémrepülőgépek grasszálnak Budapesten a magyar illetékesek tudta nélkül az nem számít. - Az, hogy az országgyűlés tele van kétes állampolgárságú és érdekeltségű egyénekkel, az nem számít. - Az, hogy Orbán titokban egyezkedik Paks bővítéséről, és hitelt vesz fel rá az oroszoktól, nem számít. - Az, hogy Orbán és a MOL vezetői a Gazprommal egyezkednek az EU által rosszallott Kék áramlat megépítéséről, nem számít. - Az, hogy magyar vezetők és politikusok hetente szaladgálnak eligazításra Izraelbe, az nem számít. - Az, hogy Simon Peresz kijelenti, hogy "felvásároljuk agyarországot", s hogy elismerően beszél az itteni segítőkről, az nem számít. - Az, hogy Bokros, Surányi, Martonyi a Bilderberg csoport titkos találkáira jár, az nem számít. - De az, hogy egy olyan ember, aki: "Az Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság, és az EU-Kazahsztán, EU-Kirgizisztán, EU-Üzbegisztán Parlamenti Együttműködési Bizottságokba delegált küldöttség és a Tádzsikisztánnal, Türkmenisztánnal és Mongóliával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja, valamint az EU-Oroszország Parlamenti Együttműködési Bizottságba delegált küldöttség és a Költségvetési Bizottság póttagja lett. Létrehozta az EU-Oroszország Parlamenti Együttműködési Bizottság energetikai munkacsoportját, melynek ő a vezetője." rendszeresen találkozik orosz diplomatákkal, az kiveri a biztosítékot. Mondjuk elég érdekes volna a fenti tisztségeket úgy ellátni, hogy nem találkozik orosz diplomatákkal... A másik érdekesség, hogy talán a világtörténelemben sem volt olyan ország még, ahol valakit kémkedéssel gyanúsítanak, s ezt a kormánysajtó útján világgá kürtölik, miközben az illető még szabadlábon grasszál. Ez egy nagyon pancser módon megszervezett lejáratókampány... (Facebook) A termőföldet a Fidesz rántotta ki alólunk! Ezt nem elfelejteni. A bajok akkor kezdődtek, amikor az uniós előcsatlakozás során talán 2000-ben Martonyi János aláírta, hogy a magyar termőföld szabad árú. Aztán nem védte le az alaptörvényben, aztán megalkotta a gyalázatos földforgalmi törvényt. Ezzel el is intézte Magyarországot!! Ez nem kémügy, ez a kőkemény magyar valóság. Ha nem kémügy, akkor mi? Csak nem hazaárulás? " /állampolgár/
thymian
2015. március 10. 10:16
Inkább kéne orbán ügynökről. :D
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!