Még a Telex (!) videójában is többen vannak mellettem, mint ellenem!
A közösségemet meg fogom védeni!
Volner János szerint nem csak a laza ellenőrzések, de egy korábbi állami kezességvállalás miatt is felelősek a szocialisták a brókerbotrányban.
Szocialista és jobbikos politikusokat kérdezett a Hír TV a brókerbotrányból. Fideszeseket is kérdeztek volna, de ők két hete nem állnak szóba velük – hangzott el a műsor elején.
Lukács Zoltán, az MSZP alelnöke azt nem tudta megmondani, hogy MSZP-kormányok idején minisztériumok és háttérintézmények helyeztek-e el közpénzeket brókercégeknél. De szerinte „láthatóan az MSZP-kormány idején nem loptak el 150 milliárdot és nem dőlt össze egyetlen brókercég sem és az emberek nem álltak sorba a pénzükért a fiókok előtt”.
A szocialista politikus sikerpropagandának nevezte, hogy hoztak egy olyan törvényt, ami alapján le lehet foglalni az érintettek vagyonát: ezt a mostani törvények alapján is meg lehet ezt tenni – mondta Lukács. Szerinte a kormány összevissza beszél az ügyben, ugyanis arra kellene választ adni, hogy miként lehetséges, hogy ezek az emberek két hétig ki-be járkáltak a cégbe, eltüntették a bizonyítékokat és adták-vették a céget.
A kormány úgy vett ki négymilliárd forintot a Quaestorból, hogy hétfőn reggel szóltak, és estére megkapták. A kisemberek pedig már csütörtökön szóltak, hogy kérik a pénzüket, de hétfőn és kedden sem kapták meg, mert kifizették a külügyminisztériumnak – mondta Lukács.
Arra a felvetésre, hogy az MSZP miért vonta vissza a Jobbik meghívását a brókerbotránnyal kapcsolatos ellenzéki egyeztetésre, Lukács azt mondta: egyáltalán nem hívták meg a Jobbikot, mert szerintük nem ellenzéki párt, hanem kollaborál a Fidesszel.
A műsor következő vendége, a jobbikos Volner János viszont azt mondta: a Jobbik a teljes „Quaestor-koalíciót” el szeretné számoltatni, amiben az MSZP is benne van. Leszögezte: az MSZP az egyeztetésre minden parlamenti pártot meghívott.
Volner azt mondta: az MSZP-kormány alatt úgy vállalt 16,9 milliárd forint erejéig az állam kezességet a Quaestor papírjaira, hogy nem nézett utána, van-e fedezet. 2010-ben feljelentés is történt emiatt, amit már az Orbán-kormány „sikált el” – tette hozzá.
A jobbikos politikus hangsúlyozta: 2010-ben 14 olyan törvénymódosítást nyújtott be a parlamentben, amivel megelőzhető lett volna ez a brókerügy. A Fidesz és az MSZP közösen, „nagykoalícióban egytől egyig leszavazta” ezeket. Lukácshoz hasonlóan Volner is elmondta, hogy eddig is megvoltak azok a törvények, amik alapján az érintettek vagyonát el lehetett kobozni. A nagyhalak mégis mindig megúszták, mégpedig azért, mert az egymást váltó kormányok mindig segítettek nekik – mondta.