LMP: A TTIP-ről is legyen nemzeti konzultáció!

2015. február 20. 14:59

Schmuck Erzsébet szerint megdöbbentő, a nemzetállamok önrendelezését korlátozó egyezmény előkészítéséről a kormány eddig semmilyen tájékoztatást nem adott.

2015. február 20. 14:59

Az LMP azt követeli a kormánytól, hogy mind az Egyesült Államok és az Európai Unió között kötendő szabadkereskedelmi egyezményről, mint az EU Kanadával létrehozandó megállapodásról folytasson nemzeti konzultációt, még azok ratifikálása előtt. Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője pénteki sajtótájékoztatóján azon félelmének adott hangot, hogy a Kanadával kötendő megállapodás (CETA) ideiglenesen néhány hónapon belül, a nemzeti parlamentek, de még az Európai Parlament megkerülésével is életbe léphet. 

Szerinte az egyezmény lehetőséget ad a multinacionális vállalatoknak arra, hogy „off-shore” választott bíróság előtt rendezzék vitás kérdéseiket a nemzetállamokkal, amelyek során akár az emberi egészség vagy a környezetvédelem érdekében hozott jogszabályokat is alááshatják. Példaként mondta, hogy az egyezmény alapján kanadai befektetők rákényszeríthetnék Romániára a cianidos aranybányászati technológia engedélyezését. 

A politikus megdöbbentőnek nevezte, hogy a nemzetállamok önrendelezését korlátozó egyezmény előkészítéséről a kormány eddig semmilyen tájékoztatást nem adott.

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kuwiq
2015. február 20. 18:31
Ismerve a magyar politikusok hozzáállását, cseppet sem csodálkozom, hogy az amerikaiak fontosnak tartják, hogy miután itt megtelepedtek, ne lehessen a kárukra megváltoztatni az adó, illeték, stb befizetések rendszerét (új befizetivalók kirovása, iparági spéciadók), mértékét (az eddig is meglévő adófajták drasztikus megemelését), illetve a máködés egyéb feltételeit (pl vasárnapi zárvatartás, éjszakai zárvatartás). Ami azt illeti, mi , magyar vállalkozók is el bírnánk videlni, ha 5-10-20 évig nem változnának számottevően a máködésünk feltételei. Arról csak álmodozni merünk, hogy az adminisztrációnk ténylegesen csökkenhet egyszer.
heep
2015. február 20. 16:22
A TTIP-ről először is a nyilvánosság előtt kellene tárgyalni. Aztán ha már kiizzadták magukból a végleges szöveget akkor uniós népszavazásnak kellene elfogadnia. De úgy, hogy nyilvánosságra hozzák a szerződést teljes szövegét, minden eu tagország nyelvén (záradékostul, mindenestül együtt), egy évvel a szavazás előtt, hogy legyen kellő idő az elemzésre, a következmények felmérésére, a hozzá nem értők felvilágosítására. Legyenek nyilvános (pl TV) viták az ellenzők és a támogatók között. Kötelezően ismertesse a sajtó a mellette és az ellene szóló érveket.
csuka
2015. február 20. 15:39
"megdöbbentő, a nemzetállamok önrendelezését korlátozó egyezmény előkészítéséről a kormány eddig semmilyen tájékoztatást nem adott." Nem probléma, majd ezt is olvasatlanul megszavazza a parlament, mint a liszaboni szerződést. A nép le van sz..a .
Greffiti
2015. február 20. 15:30
Kedves Erzsébet! Tessék szíves elkezdeni az aláírásgyűjtést, összejön 200 ezer és akkor nem vitát, hanem népszavazást kell tartani. Én biztos hogy aláírom, mert úgy látom a kormány mismásol ebben a témában, pedig a TTIP Magyarország megsemmisítését jelentené. A többi kis országét is, de engem a saját hazám érdekel. A Fidesz kormány ezt nem írhatja alá!!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!