Kerületi tévé faggatta André Goodfriendet

2014. november 12. 11:24

A dél-pesti Centrum TV háromnegyed órán át faggatta André Goodfriend amerikai nagykövetségi ügyvivőt a tevékenységéről.

2014. november 12. 11:24

Az amerikai nagykövetség munkájáról, a diplomáciai kapcsolatokról, a civil szervezetek nehezedő helyzetéről és a szabadságjogok védelméről beszélt többek között André Goodfriend amerikai nagykövetségi ügyvivő a Centrum TV nevű dél-pesti körzeti adónak. Goodfriend szerint az amerikai kormány nagyon fontosnak tartja a civil szervezetek működését, mert egy demokráciában egy állampolgár szerepe nem ér véget a választásokkal. Az ügyvivő úgy látja: Magyarország zökkenőmentesen ment át a rendszerváltáson, ami egy csúcspont volt a civil társadalom számára; az EU csatlakozás után viszont gyengültek a civil szervezetek, sőt, mára alig fenntartható a működésük. Goodfriend felhívta a figyelmet, hogy évszázados kapcsolatok fűzik össze az Egyesült Államokat és Magyarországot. Ő maga 1987 óta dolgozik az amerikai Külügyminisztériumnak, Izraeltől Oroszországon és Szírián át Magyarországig. Az őt ért kritikák kapcsán azt mondta: a kihívás az egy 21. századi diplomatának, hogyan tud párbeszédet folytatni a kormányzattal. A mai világban szinte minden beszélgetés, párbeszéd nyilvánosságra kerül, ezért is kell használni a különböző médiumokat, mint például a Twittert. Azok a témák, amik most nyilvánosságra kerültek, már évek óta párbeszéd tárgya az Egyesült Államok és Magyarország között. A nagykövetség megpróbálja megérteni a kormány törekvéseit és megtalálni az együttműködés formáit.

Összesen 157 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kérdés
2014. november 12. 22:08
Kérdezze már meg valaki, aki ezt megteheti, hogy ki számít egyáltalán civilnek?
kérdés
2014. november 12. 22:06
Velem ezentúl mi lesz most már? Civil vagyok, s szeretnék maradni annyira, amennyire csak egy polgári társadalomban lehet, s emiatt nem vagyok hajlandó csatlakozni egy darab civil szervezethez sem...ilyet vajon lehet? S akkor a jogai annak a szegény civilmozgalmaknak ezáltal nem sérülnek-e?
Google
2014. november 12. 17:49
Amerika most mossa kezeit, de azért ezt sem bízza a véletlenre, egy volt Kossuth rádióst használ mikrofonállványnak. Csapong az ügyvezető ide-oda, Izraelről például ezt mondja szó szerint: egy nagyon eleven vita van az egyes vallások, az egyes nemzetiségi csoportok szerepéről a társadalomban. Ja. A telepbővítésekről, a sorozatosan bekövetkező háborúkról beszél vajon így az ügyvezető úr? Magyarországgal kapcsolatban azokért aggódik, akik nem vehetnek részt, nem dolgozhatnak együtt a kormánnyal (itt vajon nincs váltógazdaság, itt mindig ugyanazoknak kellene a kormány körül sertepertélniük?) Ami pedig a korrupciót illeti, azt mondja, a kormánynak nem mondták el, kikről van szó, mert idézem: az az érintett és a mi ügyünk. Mégis elvárja, hogy abban az ügyben intézkedjen, bár azt állítja, ők nem mondhatják meg, mely korrupciós ügyben intézkedjenek, és melyben nem. Ezzel a magyarbálinti tézist támasztja alá: ez a kormány egy maffia-kormány tele korrupciós ügyekkel.
NagyPál
2014. november 12. 16:38
Akinek a NAV rendszerszerűen korrupt működésével kapcsolatban kétségei vannak, azt csak sajnálni tudom.... Egyébként tisztelt NER-társaim kérdeznék valamit: ez az amerikai vette a bátorságot és nyilatkozott nem csak ennek a nevesics csatornának, hanem mindenkinek aki kérdezte - miért? Mert ez a dolga, az amerikai adózók ezért fizetik. Mit tett ugyanekkor a mi nagyszerű NAV Elnökasszonyunk - nyaralt és tolmácsot kért. Sumákolt és porig égetett egy országot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!