Az utca emberét kérdezték a rendszerváltásról

2014. június 18. 10:00

„Mások lettek a nevek a politikában, de igazából most megint ott tartunk.” „Valójában nem változott semmi” – ilyen válaszokat kapott az N1 TV.

2014. június 18. 10:00

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
magnamater
2014. június 19. 12:44
"megint ott tartunk" - gyanítom, ez már természet-törvény:- az emberi gonoszság, rafinantériával párosulva,mindég fölénybe kerül.
Valodi
2014. június 19. 11:18
Miféle rendszerváltozásról beszélünk? Nem változott itt semmi - csak a titulusok és a hatalomgyakorlás formái - a verebek ugyanazok maradtak! http://magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/ha-kritizalni-mersz-atgazolnak-rajtad-interju-angyan-jozseffel-90555 "...az Agrárkamara alelnöke, Zászlós Tibor tiltotta meg, hogy az utakat a kishantosi központ emberei használják. Ángyán József: Szemtanúk szerint egyenesen egy rendőr hozott utasítást tőle. Zászlós korábban egyébként MSZMP-titkár volt a baracskai rabgazdaságban, most pedig a német tulajdonban lévő kilencezer hektár állami földet használó Mezőfalvi Zrt. vezérigazgatója. Ő volt a Mezőfalvi Állami Gazdaság vezérigazgatója akkor is, amikor azt 2001 nyarán, a „piszkos 12” egyikeként három vezetőtársával kiprivatizálta..."
Vlagyimir
2014. június 19. 09:15
A múlt században, most már biztosan megállapíthatjuk, hogy mindössze egyetlen politikus volt, aki a kihívásokra adekvát válaszokat adott, aki az országot felemelte és népének nyugalmat és létbiztonságot teremtett, és ez éppen Kádár volt.
marko11
2014. június 18. 20:21
"...Ma már világos, hogy mint minden más döntő fontosságú összefüggés, ez is az SZDSZ totális véleményhatalmi diktatúrájának ellenőrzése alá került, és lényegében máig is ott van. Ebben az értelmezésben Nagy Imre azt szimbolizálja, hogy a magyar társadalom 1956-ban egyszerűen vissza akart tagozódni a liberális létértelmezésre épülő globális kapitalizmus rendszerébe, ám az ezzel szemben álló szovjet birodalom és lokális kollaboránsai ezt megakadályozták, majd a kísérletet vérbe fojtották. Ez az értelmezés világosan jelzi, hogy a rendszerváltás nyomán az egyik birodalmi hazugsággépezet manipulatív hatalmát egy másik birodalom hazugsággépezetének manipulatív hatalma váltotta fel. Nagyjából úgy, mint az „arab tavasz” vagy az ukrán „forradalmak” rendszerváltásai során. A mostani negyedszázados megemlékezés elvileg akár arra is alkalmas lehetne, hogy végre átbeszéljük mindezt. Csak rajtunk múlik, hogy így lesz-e." (Bogár L. mai MH)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!