Az LMP szerint a bankszövetség oldalára álltak a kormánypártok

2014. június 02. 13:46

A kormánypárti többség nem vette tárgysorozatba az LMP devizahiteles mentőcsomagját, illetve az ügynöktörvényt sem. Schiffer András szerint a Fidesz-KDNP a bankszövetség oldalára állt.

2014. június 02. 13:46

Az LMP parlamenti frakcióvezetője szerint a bankszövetség és nem az emberek oldalára álltak a kormánypártok, amikor nem támogatták az LMP devizahitel-csapda elkerülését, illetve a devizahitel-csapdában lévők megsegítését célzó törvényjavaslatának tárgysorozatba vételét az igazságügyi bizottságban. A testület ellenzéki tagjai támogatták a tárgysorozatba vételt, a kormánypártiak tartózkodtak a szavazáskor.

A kormánypártiak még tárgyalni sem hajlandóak a devizaalapú hitelezés megtiltásáról, illetve arról, hogy ne lehessen végrehajtást kezdeményezni közjegyzői okirat alapján – mondta Schiffer András, hozzátéve: nem hajlandó a Fidesz-KDNP arról sem tárgyalni, hogy a bankok ne ruházhassák át a devizaalapú hitelszerződésből eredő követeléseiket „félbűnözői hátterű” behajtó cégekre, illetve hogy a bíróságoknak kötelező legyen hivatalból megvizsgálni a teljes hitelszerződés érvényességét akkor is, ha csak egy részét vitatja a devizahiteles.

A bizottság ugyancsak nem vette tárgysorozatba az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló LMP-s törvényjavaslatot, amelynek révén Schiffer András szavai szerint minden magyar ember megismerhetné azt, hogy a politikai, gazdasági és médiabeli átalakulást hogyan befolyásolták a túlélő kommunista állambiztonsági hálózatok.

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
files32
2014. június 02. 16:28
A bankszövetség csak arra jó, hogy a bankok kartellezését legitimizálja.
Quo Vadis
2014. június 02. 14:55
A pénzügyi vállalkozások nem tartották be a szabályokat, nem vették komolyan a törvényeket, mert nem kérte rajtuk senki számon a törvénysértéseket. a szakember sérelmezte a bankok sokszor felelőtlen hitelezési gyakorlatát, és azt hangsúlyozta, hogy az őket ellenőrző, és egyúttal a pénzügyi fogyasztóvédelmet is biztosítani hivatott állami szervezet, a PSZÁF megfelelő működése megakadályozhatta volna a lakosság órási mértékű devizahitel-eladósodását. http://atlatszo.hu/2012/12/17/pert-nyertek-a-devizahitelesek-az-osszes-jelzaloghitel-szerzodes-hibas-lehet/
Quo Vadis
2014. június 02. 14:53
Dr. LÁZÁR DÉNES Magyar és német europai pénzügyi szakjogász, a PITEE elnöke Dörenwaldstr 8, 32760-Detmold, Németország Rechtsanwaltskammer Hamm
Quo Vadis
2014. június 02. 14:49
Ezzel szemben a magyar igazságszolgáltatás nem tekinti súlyos jogsértésnek az árfolyamrés elrejtését és manipulálását. Annak ellenére, hogy a törvényalkotó egy költségelem elrejtését a semmisség jogkövetkezményével kívánta szankcionálni, a Kúria a semmisség helyett a szerződések érvényben tartását szorgalmazza. A Kúria tevékenysége ellentétes a jogállami elvekkel. A Kúria joggyakorlása gátolja Magyarország felzárkózását a fejlett Európai országokhoz.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!