Egész Európát anarchiába süllyesztheti Ilaria Salis: a magyarverő nő új antifasizmust sürget
„Ez egy társadalmi és politikai kihívás. Egy európai, internacionalista kihívás” – mondta az EP-képviselő.
Kétezerről tizenkétezerre kell növelni az exportképes kis- és középvállalkozások számát – jelentette ki Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint a kkv-knak szüksége van egy bátor és nemzetileg elkötelezett kormányra, aki „tudja-e mi a dolga, tudja-e mit kell tennie a nagy európai uniós csatákban”.
A mostani és a következő kormánynak is az a célkitűzése, hogy az exportképes kis- és közepes vállalkozások számát a jelenlegi 2 ezerről 12 ezerre növelje – jelentette ki Orbán Viktor szombaton a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírgelsén, ahol egy kacsa- és liba továbbfeldolgozással foglalkozó üzemet adott át. A kormányfő elmondta: az Eximbank adatai alapján jelenleg 2 ezer olyan kkv van Magyarországon, amelyik képes saját terméket és szolgáltatást előállítani és exportként értékesíteni. A szakemberek szerint a magyar gazdaság akkor áll majd igazán a saját lábán, hogy ha ezeknek a cégeknek a száma 2 ezerről 12 ezerre fog nőni.
Orbán Viktor szerint, ha ez meglesz akkor a magyar gazdaság „feldönthetetlenül biztos” lábakon áll majd. A miniszterelnöke elmondta: ehhez már most megvannak a pénzügyi-, finanszírozási és hitelnyújtási keretek is. A miniszterelnök szerint a kis- és középvállalkozásoknak különösképpen szükségük van egy jól működő, bátor és nemzetileg elkötelezett kormányra, mivel a mai magyar gazdálkodás feltételeit nem kizárólag Budapesten alakítják, hiszen számos előírás, törvény és szabály Brüsszelben születik. Orbán Viktor kiemelte: egyáltalán nem mindegy, milyen lelkületű, összetételű, gondolkodásmódú emberekből áll a kormányzat, azaz „tudja-e mi a dolga, tudja-e mit kell tennie a nagy európai uniós csatákban”. A kormányfő a félreértések eloszlatása érdekében leszögezte, „nem az Európai Unió ellen harcolunk, hanem a magyar emberek érdekeiért harcolunk az unióban”.
A miniszterelnök elmondta, hogy a következő hét évben jelentősen megváltozik a gazdaságfejlesztésre fordítható források elköltésének rendje. Egyszerűbb lesz és kevesebb bürokráciával jár majd a rendelkezésre álló támogatások lehívása, amelynek hatvan százalékát a gazdasághoz fogják rendelni.
A kormányfő beszédében kitért az áprilisi választásokra is, amely szavai szerint jelentős esemény, a „demokrácia ünnepe” lesz, amelyen részt lehet venni és meg lehet hozni azt a döntést, amely eldönti a közös jövőt. Az elmúlt négy év nem volt könnyű, pénzügyi válság és gazdasági összeomlás szélén egyensúlyozott Magyarország, segélyalapú gazdaságban éltek az emberek egy munkaalapú gazdaság helyett – sorolta Orbán Viktor, hozzátéve, hogy Magyarország viszont most jobban teljesít, mint korábban.
Orbán szerint a magyarok hinni kezdtek abban, hogy van értelme dolgozni, van értelme vállalkozni, fejleszteni és beruházni, mert előbb-utóbb a munka meghozza a várt sikert. A miniszterelnök ugyanakkor nemzetgazdasági jelentőségűnek nevezte, hogy a kis- és középvállalkozások hogyan fognak dönteni az előttük álló választáson. A vállalkozóknak igenis van szavuk, van jelentőségük, nem mindegy, mit mondanak, hová teszik a voksukat, nem mindegy, saját példájukkal mit erősítenek. „Azt kívánom a környékbeli településeknek, a megyének, az országnak, hogy a kkv-k mindig álljanak ki Magyarország mellett és válasszanak Magyarországhoz méltó nemzeti kormányt” – zárta szavait a miniszterelnök.