Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
A párt sajnálja, hogy a Fidesz csak most, a kampányidőszakban hozta napirendre a paksi bővítés kérdését, így a baloldal riogatása miatt kampánytémává silányult ez a fontos nemzetstratégiai kérdés.
A Jobbik szerint kampánytémává „silányult” a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos megállapodás, amelyben a baloldal – kitáncolva az eredeti vállalásból – most hisztériát igyekszik kelteni és megpróbálja kétségbe vonni a beruházás kiválthatatlanságát. Balczó Zoltán, az Országgyűlés jobbikos alelnöke egy szerdai, nyíregyházi sajtótájékoztatón azt mondta, az ellenzéki párt sajnálja, hogy a bővítéssel kapcsolatos törvényjavaslat az ezt megalapozó 2009-es országgyűlési határozatot követően csak öt évvel, éppen a kampányidőszak kezdetén került napirendre.
A Fidesz késlekedése azt eredményezte, hogy az érdemi vitára nincs lehetőség, a baloldal pedig valótlan állításokkal, félrevezetéssel, elhallgatással és riogatással kampánytémaként kezeli ezt a fontos nemzetstratégiai kérdést – fogalmazott Balczó Zoltán. A jobbikos politikus kifejtette, az MSZP kihátrált 2009-ben vállalt kötelezettsége alól, holott az erről szóló országgyűlési határozati javaslatot még Gyurcsány Ferenc kormánya terjesztette be, majd Mesterházy Attila is megszavazta.
Most úgy igyekeznek ezt úgy beállítani, mintha arról döntöttek volna, hogy majd egyszer el kéne gondolkodni Paks bővítéséről. A konkrét döntés meghozatala, vagy érdemi vita helyett azonban a baloldalnak könnyebb a lakosság riogatása – hangsúlyozta az Országgyűlés jobbikos alelnöke. Balczó Zoltán illúziókeltésnek minősítette azt az állítást, miszerint Paks kiváltható a megújuló energiaforrások intenzívebb felhasználásával, és közlése szerint félrevezető az is, hogy az erőmű bővítése után az energia ára ne lenne jelentősen alacsonyabb, mint bármilyen más formában előállítható, vagy importból beszerezhető energiafajta.
Balczó Zoltán elmondta, a riogatás az üzembiztonsággal kapcsolatos kérdéskört is érinti, tény azonban az, hogy az orosz technológia nemzetközi vélemények szerint a legbiztonságosabb, Pakson pedig egy harmadik generációs, úgynevezett passzív biztonsági rendszerrel ellátott erőmű fog megépülni. Hozzátette, szükséges a paksi erőmű működtetése és üzemidejének meghosszabbítása, az orosz együttműködésben megvalósuló fejlesztése pedig azért előnyös, mert az atomerőműbe tervezett technológia hasonló a jelenleg is üzemelőhöz.
A Jobbiknak alapvető elvárása bővítés hazai beruházási részaránnyal kapcsolatban az, hogy a megbízásokat ne a Magyarországon bejegyzett külföldi cégek, vagy hazai, „gyanús hátterű Közgép-konzorciumok”, hanem valóban a kis- és közepes vállalkozások kapják meg – közölte Balczó Zoltán, megjegyezve, hogy az ellenzéki párt országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be, hogy a beruházást ellenőrizze az Országgyűlé