Dél-Korea elnöke bocsánatot kért a szükségállapot miatt, de azért nem mond le
Miután már kitört a belpolitikai káosz az országban. Jobb későn, mint soha.
A parlamenti képviselőknek ma éjfélig kell vagyonnyilatkozatot tenniük, amelyben arról számolnak be, hogy nekik illetve hozzátartozóiknak milyen ingatlanjaik vannak, mennyi pénzt tettek félre, van-e értékesebb ingóságuk.
A vagyonnyilatkozat megküldésének kötelezettsége az Országgyűlésben jelenleg 384 képviselő érint. Ezt minden évben megteszik, mert ha elmulasztják, nem gyakorolhatják képviselői jogaikat (nem szavazhatnak, nem javasolhatnak törvényeket), és a tiszteletdíjukat sem kapják meg.
Vagyonnyilatkozatot tenni a rendszerváltás óta kötelező, 1990-1997 kötött csak a parlamenti ciklus elején és a végén kellett, ráadásul a bevallás titkos volt, 1997 után pedig csak a dokumentum kivonatát hozták nyilvánosságra. Az éves rendszerességgel készülő nyilatkozatok teljes egészükben 2001-től hozzáférhetőek.
A képviselőknek a sajátjuk mellé csatolniuk kell a velük egy háztartásban élők nyilatkozatait is, ezek azonban nem nyilvánosak.
A képviselői vagyonnyilatkozatok valóságtartalmát nem ellenőrzik, vagyonnyilatkozati eljárást viszont bármely állampolgár kezdeményezhet a parlamenti képviselők ellen az Országgyűlés mentelmi és összeférhetetlenségi bizottságánál.
Szerda délig 253 képviselő adta le a nyilatkozatát.