Szoboszlaiék páholyból figyelték a riválisokat: bukott a City, nyert a Barca, megszenvedett a Milan
Mandiner-összefoglaló a labdarúgó Bajnokok Ligája 6. fordulójának szerdai játéknapjáról.
Minden idők egyik legsikeresebb vizes világbajnokságát zárta a magyar úszócsapat a katalán fővárosban vasárnap, ahol a versenyzők összesen öt érmet – három aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot – szereztek, emellett hét országos csúcsot, s egy Európa-rekordot is felállítottak, továbbá több értékes döntős helyezést is kiérdemeltek.
Kiss László, a válogatott szövetségi kapitánya az MTI-nek nyilatkozva úgy fogalmazott, hogy számára Barcelona továbbra is a csodák városa. „Az 1992-es itteni olimpia a maga öt magyar első helyével, vagy az első, 2003-as barcelonai úszóvilágbajnokság, amikor egy arannyal, négy ezüsttel és egy bronzzal gazdagodtunk, nagyszerű emlékeket ébresztenek bennem, annyira sikeresek voltak számunkra. És most itt az újabb kiemelkedő állomás” – mondta a szakvezető, aki külön is méltatta a három medálszerzőt.
„Előzetesen a 2011-es sanghaji vb eredményeinek, az ottani négyérmes mérlegünknek a túlszárnyalását vártam az idei világbajnokságtól, és hogy ez sikerült, az Hosszú Katinka, Gyurta Dani és Cseh Laci érdeme” – értékelt Kiss László, aki nem pusztán udvariasságból kezdte a Vasas úszónőjével a dicséretet. „Katinka egészen kiemelkedőt nyújtott a két vegyesúszó aranyával és a 200-as pillangón nyert bronzával. Fanatikusan, keményen, odaadással dolgozott, s meglett fáradozásának a gyümölcse. Csodaszámba megy, ahogyan a legnehezebb edzéseket is elvégezte” – fogalmazott a kapitány.
A magyar úszósport első háromszoros női világbajnokához hasonlóan a szakember nagy elismeréssel beszélt Gyurta Dánielről is, aki az olimpiai arany mellett most Barcelonában ért el szintén egyedülálló sorozatot azzal, hogy a 200 méteres mellúszásban 2009 és 2011 után harmadszor is vb-győztes lett, ezúttal Európa-csúccsal. „Dani valóságos edzői álom, aki önállóságával, magabiztosságával, hihetetlen sportolói intelligenciájával valódi mintakép. Mindig tudja, miként, hogyan kell versenyezni, fejben ott lenni, igazi nagy úszóegyéniség” – mondta az Újpesti TE versenyzőjéről.
A kapitány kiemelte Cseh László sportolói nagyságát is, aki barcelonai fő száma, a gyengébbre sikerült 200 m vegyes után is meg tudott újulni. „Országos csúcsokkal nemcsak eljutott a 100 pillangó döntőjéig, de ott világbajnoki másodikként végzett, minden elismerésem az övé” – így a kapitány, aki különösen dicséretre méltónak nevezte azt a tényt, hogy a Kőbánya SC klasszis úszója 11 éve minden világversenyéről hoz érmet.