Megkínozták, lelőtték, élve eltemették, most besorozták az ukránok
A hasonló sérüléseket szenvedett ukránok a nemrég bevezetett szabályváltozásoknak köszönhetően már bevethetőek a fronton és besorozhatóak az ukrán hadseregbe.
Fontos, hogy mielőbb polgári kormányzás jöjjön létre Egyiptomban, és az ehhez szükséges feltételek, az elnökválasztás és a parlamenti választások minél hamarabb megvalósuljanak – mondta Martonyi János külügyminiszter csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten.
Martonyi János közölte: reggel fogadta a budapesti egyiptomi nagykövetet, aki „közvetlen és részletes beszámolót adott a jelenlegi helyzetről”. A magyar álláspont szerint a kialakult egyiptomi helyzetet az egyiptomi népnek kell megoldania, és különösen lényeges, hogy az erőszakos cselekményeket elkerüljék. Mint mondta, „sikert, egyetértést, békét és stabilitást” kívánnak az egyiptomi népnek, és amennyit Magyarország tud ebben segíteni, azt meg is teszi.
Szaad ad-Din al-Oszmani marokkói külügyminiszter, akivel Martonyi János csütörtökön Budapesten tárgyalt, az egyiptomi helyzettel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy nehéz megfelelően értékelni a kérdést. Eddig is folyamatosan figyelemmel kísérték a fejleményeket – közölte. Kiemelte: fontos a nemzeti egység kialakulása, a biztonság megerősödése, az agresszió elkerülése, továbbá az, hogy megvédjék a szabadságot és a demokratikus értékeket.
A Külügyminisztérium az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, Ashraf Mohsen Mohamed Mohsen egyiptomi nagykövet, akit a magyar külügyminiszter csütörtökön soron kívül fogadott, az egyiptomi helyzetről adott tájékoztatásában hangsúlyozta: „Kairóban a helyzet rendezett, konkrét road map (politikai menetrend) áll rendelkezésre a jövőbeni lépések megtételére, a hadsereg a nép akarata alapján tette meg a megfelelő lépéseket a szükséges változtatások elérése céljából”. Hozzátette, belátható időn belül, a teljes társadalmi konszenzusra törekvés igényével megtörténik a kormányalakítás, majd megtartják a parlamenti és az elnökválasztásokat.
A tárca közleménye szerint Martonyi János megköszönte a tájékoztatást, és jelezte, hogy magyar részről szoros figyelemmel kísérjük az eseményeket. „Magyar részről reméljük, hogy minél előbb sor kerül Egyiptomban a normális, polgári rend helyreállítására és támogatjuk ezt a folyamatot” – áll a Külügyminisztérium közleményében.