„Sarokba szorított patkányok!” – így fakadt ki az ukrán újoncokra egy toborzó
Nem egyszerű a vágóhídra küldeni embereket – erről beszélt Artem, a toborzótiszt a The Telegraph című lapnak, aki pontosan tudja, mennyire gyűlölik az emberek.
Budapesten rendezik meg mától a háromnapos 6. Európa-Ukrajna fórumot, az esemény alkalmat ad arra, hogy ukrán politikusok, parlamenti képviselők, szakértők tájékoztassák külföldi partnereiket országuk helyzetéről, valamint az EU és Ukrajna kapcsolatainak szorosabbra fűzésére tett intézkedésekről.
A Külügyminisztérium úgy tájékoztatta az MTI-t, hogy Magyarország és Lengyelország egyaránt kiemelt jelentőséget tulajdonít az EU keleti partnerség programjának, különös tekintettel Ukrajnára, és ezt akarják hangsúlyozni a fórum megrendezésével is. A tanácskozáson az EU és Ukrajna kapcsolatai mellett az ország pénzügyi helyzetét, külpolitikáját gazdasági reformjait, a beruházási lehetőségeket, a jogállamiság helyzetét és a kereskedelmi kapcsolatokat is megvitatják. Az eseményen hétfőn beszédet mond Martonyi János külügyminiszter és Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, majd Maia Pandzsikidze, a grúz külügyi tárca vezetője, Andrij Olefirov ukrán külügyminiszter-helyettes és Suzana Grubjesic szerb miniszterelnök-helyettes szólal fel.
A konferenciát a lengyel Keleti Tanulmányok Intézete Alapítvány és a Külügyminisztérium szervezi. A 2009-ben Prágában indított keleti partnerségi együttműködési program keretében az EU szorosabbra kívánja fűzni kapcsolatait hat volt szovjet tagköztársasággal: Örményországgal, Azerbajdzsánnal, Grúziával, Moldovával, Ukrajnával és Fehéroroszországgal. A programról kétévente tartanak csúcstalálkozót, a legutóbbit 2011-ben Varsóban rendezték meg, a következő idén novemberben Vilniusban lesz. Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára februárban úgy nyilatkozott, hogy Magyarország támogatja Ukrajna európai integrációs törekvéseit, és folytatni szeretné az együttműködést Kárpátaljával a keleti partnerség keretében.