Szócska: emberierőforrás-stratégia készül

2013. március 07. 19:54

Nem egyszerűen a bérekről, hanem egy emberierőforrás-stratégia kidolgozásáról kezdődött egyeztetés csütörtökön az egészségügyi ágazat vezetői és a szakmai szervezetek között – mondta Szócska Miklós államtitkár sajtótájékoztatóján, Budapesten.

2013. március 07. 19:54

Kifejtette: a találkozón összegyűjtötték, miként lehetne a problémákat kezelni, és melyek a lehetséges kitörési irányok. Ezután március 14-ig várják a szakmai szervezetek részletesebb javaslatait. A tervek szerint az egyeztetésekkel április közepére jutnak el addig, hogy egy emberierőforrás-keretbe ágyazva, szakmai programokkal megfeleltetve teszik meg a béremelési javaslatot – mondta Szócska Miklós, megjegyezve, hogy a következő találkozót március végére tervezik, folyamatosak lesznek az egyeztetések.

Az államtitkár elmondta, a csütörtöki – több mint kétórás – indulóbeszélgetésen a szakmai szervezetek mindannyian kiemelték, hogy a bérek rendezésekor azoknak a csoportoknak – például a diplomás ápolóknak – kell prioritást adni, amelyek az előző körben aránytalanul keveset kaptak. Szócska Miklós emellett azt hangsúlyozta, az államtitkárságnak az is feladata, hogy a háziorvosi területen az utánpótlásgondokat megoldják, a fiatalokat Magyarországon tartsák, a külföldön élő magyar vendégmunkásokat pedig minél előbb hazahozzák. Mint kiemelte, olyan javaslatokat várnak, amelyek az egészségpolitikai problémák kezelését is lehetővé teszik.

Közölte: az egészségügyre fordítható többletforrások az idén a cigaretta és az alkohol jövedéki adójának emeléséből állnak rendelkezésre. Ebből körülbelül a tavalyival megegyező, mintegy 30 milliárd forintos forrással számolnak – tette hozzá. Szócska Miklós kiemelte, hogy a szakmai szervezetek képviselőivel az előző bérrendezések tapasztalatait is megbeszélték. Kiderült, hogy – egy felmérés szerint – az emelés 97 százalékban nem jutott el a védőnői praxisokba, hanem elakadt az önkormányzatoknál. Így most arról is tárgyaltak: az idén olyan garanciális elemeket kell beépíteni a szabályozásba, hogy ez ne történhessen meg.

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bispora
2013. március 08. 09:16
Hirtelen azt hittem a kormányzó erők végre, mint egy piaci versenyben a túlélésért küzdő cég menedzsmentje kezdik el kezelni a dolgozóikat. Politikai konszenzus születik arról, hogy olyan folyamatok indulnak el és futnak kormányoktól függetlenül, melyek két-három emberöltő múlva hozzák a gyümölcseiket. Elindul a társadalom olyan átalakítása, melyben az értékteremtő, normakövető és adófizető csoportok helyzetbe hozása történik radikális szociális transzfer átcsoportosításokkal (ezen rétegek reprodukciós rátájának kettő fölé emeléséig). Ingyenes TB eltörlése, ingyenes születésszabályozás a szegénységi küszöb alatti rétegeknél. Már a második gyerek után csak adóból leírható támogatás, három gyermek után a teljes jövedelemadó eltörlése. A nyugdíjak befagyasztása és kiegészítése az adót fizető gyermekek révén, diplomás gyermekeknél kétszeres szorzóval. Konszenzus arról, hogy Magyarország csak a magyar kultúrába integrálódni képes, minimális számú bevándorlót fogadhat be, évi maximális kvóta megállapításával.
realista
2013. március 07. 23:02
Ennek az "emberi erőforrás" kifejezésnek olyan rabszolgapiac íze van.
HSL
2013. március 07. 21:17
8 év ellenzékben egyszerűen kevés idő volt ennek a kidolgozására is
tarackos
2013. március 07. 20:36
"Nem egyszerűen a bérekről, hanem egy emberierőforrás-stratégia kidolgozásáról kezdődött egyeztetés csütörtökön az egészségügyi ágazat vezetői és a szakmai szervezetek között – mondta Szócska Miklós" 3 évvel az átalakítások kezdete után? Elmész te viktor pérójára Miki, eladtad a lelked eb...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!