Martonyi a Velencei Bizottság véleményét kéri

2013. március 11. 18:35

Magyarország felkéri a Velencei Bizottságot, hogy mondjon véleményt az alaptörvény módosításáról – erősítette meg hétfőn Martonyi János külügyminiszter újságírói kérdésre Brüsszelben.

2013. március 11. 18:35

Magyarország nyitott a párbeszédre - fogalmazott a külügyminiszter, miután tanácskozott uniós kollégáival. „Ha bármi ellentétes az uniós joggal, találunk rá megoldást. Minden esetben bármiről, bármikor, bárkivel készek vagyunk tárgyalni” – hangsúlyozta.

Martonyi János, aki a múlt hét végén terjedelmes levéllel fordult uniós kollégáihoz az alaptörvény módosításával kapcsolatos félreértések tisztázása érdekében, hétfőn, a külügyminiszterek tanácskozását követően úgy nyilatkozott, hogy a tanácsülésen ez a téma nem került szóba. Arra a felvetésre, hogy az alaptörvény módosítása több - a többi között az Európai Bizottság által is – kifogásolt kérdést emel alkotmányos szintre, Martonyi János példaként a hallgatói szerződések kérdését és a hajléktalanokkal kapcsolatos vitát emelte ki, és elmondta, hogy az alaptörvény szövege a módosítást követően csak arról rendelkezik, hogy az illetékes jogalkotók jogszabályt alkothatnak ezekről a kérdésekről. Szerinte ezeket a jogszabályokat minden valószínűség szerint a korábbi észrevételek figyelembe vételével alkotják majd meg.

Martonyi János fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy a négy uniós külügyminiszter által a múlt héten José Manuel Barrosónak írt levél „nem Magyarországról szól”. Dánia, Németország, Hollandia és Finnország külügyminisztere azt kérte az Európai Bizottság elnökétől, hogy a brüsszeli testület tegyen javaslatot a mostaninál hatékonyabb és gyorsabban alkalmazható mechanizmus kidolgozására az európai alapértékek védelme érdekében.

Martonyi János kijelentette: Guido Westerwelle német külügyminiszter biztosította arról, hogy ez minden tagállamra ugyanúgy vonatkozna, nem csak egy országra, és nem csak a 2004 után csatlakozottakra. Egy ilyen mechanizmusnak „minden tagállamra ki kell terjednie, (...) megkülönböztetésmentesen kell minden tagállammal szemben alkalmazni. (...) Ehhez nagyon világos, tiszta, egyértelmű jogi megoldások és garanciák kellenek” – vélekedett a külügyminiszter.

Guido Westerwelle német külügyminiszter délelőtt úgy nyilatkozott, hogy azért fordult három kollégájával együtt a múlt héten az Európai Bizottsághoz, mert Európa értékközösség, aminek a tagállamok jogrendjében is meg kell mutatkoznia. Magyarországgal kapcsolatban a liberális német politikus megemlítette, hogy kedden korán reggel találkozik Áder János államfővel. „A szövetségi kormány sosem hagyott kétséget afelől, hogy Európa értékközösség, ezek az értékek és jogok pedig nem elég, ha papíron léteznek, a gyakorlatban is meg kell valósulniuk. Európában ez a mindannyiunk számára érvényes mérce” – fogalmazott a német külügyminiszter.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kukagyerek
2013. március 12. 08:56
Mi a f@sz az a velencei bizottság,és mi köze a magyar néphez?
Forsz
2013. március 12. 00:49
„A szövetségi kormány sosem hagyott kétséget afelől, hogy Európa értékközösség,..." ------------------------------------------- Hát persze, hogy az. Persze. A baj csupán az, hogy a magyarországi gyakorlat ezeket az értékeket a kabaré, a vicc, az abszurditás határa alá rongálta. Itt érték a belvárosi aluljárók összeszarásának és összehugyozásának, a város leprateleppé züllesztésének szabadsága. Itt érték az emberek istenhitének, a szakralitás kifigurázásának lehetősége, a bizniszegyházak tolerálása. Itt furcsa, retrográd módon érték a XIX. századot idéző felsőoktatási normák újratabusítása, függetlenül attól, hogy a fenntartási formák gyökeresen eltérnek attól. Itt érték, hogy a bíróságok a társadalmi elvárásokkal szembe menve hozzák meg abszurd és újabban gyalázatos ítéleteiket. Itt érték, hogy az Alkotmánybíróság a Sólyom éra óta, amikor is elkaszálta a Zétényi/Takács féle - sarkalatos fontosságúnak mondható - törvényt, gyakorlatilag hiteltelen. Hogy jó vigéc módjára, bármit meg tud magyarázni és indokolni. Ez nem demokrácia, ez cirkusz és az Alkotmánybíróság jár ebben elől. (et cetera) Hát, kedves Guido Westwrwelle, így állunk mi az európai értékközösséggel. Nálunk ilyenné torzították az ugyancsak európai értéket képviselő, ám furcsán ostoba hazai liberálisaink.
gubenc
2013. március 11. 20:53
A rendőr fia sírva jön haza, mert mindenki azzal csúfolaj, hogy hülye. Az apja azonnal megpróbálja helyre tenni a dolog: "Nézd fiam feladok neked egy nehéz kérdést. Ha erre tudsz válaszolni, akkor aztán senki nem mondja rád, hogy hülye vagy! A kérdés így szól: Szrinted én ott állok a sarkon?". A fiu lólalálában szalad le fől és diadalittasan kijelenti: "Apa, te nem álsz ott, megfejtettem". Mire a rendőr: "Fiam te tényleg hülye vagy az erkényről is megnézhetted volna."
devlaci2
2013. március 11. 20:17
ha a magyar sajtó nagy része nem csak baloldali volna, vagy ha a szakmaiság nem kizárólag a baloldal privilégiuma lenne, akkor ma lehet, hogy Orbán Viktor nem egy hülyegyereket ültet az MNB élére, lehet nem szüntetné meg az alkotmányosságot Magyarországon, lehet nem lenne ennyi sárdobálás, ennyi nívótlan párbeszéd http://tabloidschmuck.blogspot.hu/2013/03/hogy-mi-baj-politikaval.html
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!