Döbbenetes számot mondott Hidvéghi Balázs, ennyien töltötték ki a nemzeti konzultációt (VIDEÓ)
A nemzeti konzultációs íveket december 20-ig még ki lehet tölteni.
A nemzetgazdasági miniszter úgy véli Magyarországnak sikerült rendbe tennie pénzügyeit, ezért a gazdaság egy növekedési fordulópont előtt áll. A 2000 körüli gazdaságfejlesztés útjára való visszatérés Matolcsy György szerint 6-7 ezer milliárd forintnyi uniós forrást szabadít fel hazánkban.
Matolcsy György szerint növekedési fordulat előtt áll a magyar gazdaság, ennek a lehetőségét az teremtette meg, hogy sikerült rendbe tenni az állam pénzügyeit. A nemzetgazdasági miniszter csütörtökön Hódmezővásárhelyen egy lakossági fórumon kifejtette: a magyar gazdaság 2012-ben érte el a mélypontot, jövőre már növekedési és beruházási fordulat lesz. Most vagyunk abban a helyzetben, hogy tervezhetjük a beruházás és a munkahelyteremtés jövőjét, ezt az teszi lehetővé, hogy rendeztük az állam pénzügyeit – jelentette ki a politikus.
2010-tól 160 ezerrel több új munkahely jött létre, mint amennyi megszűnt, miközben a gazdasági növekedés nagyon alacsony volt – tudatta miniszter. Matolcsy György szerint a legkésőbb 2013 második felében elinduló gazdasági növekedés egyik jelentős forrása lesz, hogy a Nemzeti Fejlesztéspolitikai Kabinet megmozgatta az uniós források „dermedt jéghegyeit”. A pénzpiac szereplői bizalmat szavaztak Magyarországnak: megveszik állampapírjainkat, méghozzá csökkenő hozamokkal. Az így felszabaduló forrásokat gazdaságfejlesztésre fordítja a kormány. Jelenleg az állam évente 1300 milliárd forintot költ az adósság utáni kamatokra, ha ezt sikerül csökkenteni, 300-500 milliárdot beruházásokra fordíthat az ország – hangsúlyozta a nemzetgazdasági tárca vezetője.
2014 és 2020 között Magyarország visszatalál a 2000 körüli gazdaságfejlesztés útjára, ehhez megnyílik mintegy 6-7 ezer milliárd forintnyi uniós forrás. Ha képesek leszünk szövetséget kötni a most még „sértődött és morcos” magyarországi bankokkal újra hitelezni kezdenek – mondta Matolcsy György. A miniszter rámutatott, a német gyáripar visszatér Közép-Európába, és összefonódik többek között a magyar gazdasággal, és ez óriási lehetőségeket nyit meg. A kormány gazdaságpolitikája kapcsán a politikus úgy fogalmazott: „kényszerűen korán jött forradalmárok vagyunk”. 2010-ben a korábbi nyolc év döbbenetesen elrontott politikája következtében újítanunk kellett, azonnal meg kellett találnunk a válaszokat – tette hozzá. „Rá vagyunk arra kényszerítve, hogy az élet minden területén megújuljunk, és megtaláljuk a saját hagyományaink szerint élhető világot, amelyben sikeresek lehetünk” – mondta a nemzetgazdasági miniszter.