A Ház előtt a hallgatói szerződés törvényi szintű szabályozása

2012. július 04. 17:05

Benyújtotta a parlamentnek az oktatási bizottság a hallgatói szerződések törvényi szintű szabályozására tett javaslatát. Mivel a törvény tartalmilag megegyezik a kormányrendelettel, ezt pedig meg lehetett ismerni a felvételi előtt, ezért a bizottság szerint nem tekinthető visszamenőleges hatályúnak a törvény.

2012. július 04. 17:05

A testület egy nappal azután terjesztette a Ház elé a felsőoktatási törvény módosítására vonatkozó indítványát, hogy az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek minősítette és megsemmisítette az állami ösztöndíjas hallgatókkal kötendő hallgatói szerződés lényeges tartalmát szabályozó kormányrendeletet. A testület szerint ugyanis a felsőoktatási törvény alkotmányellenesen adott felhatalmazást a kormánynak arra, hogy ezt rendeletben határozza meg.

Az oktatási bizottság indítványának indoklása szerint a felsőoktatási törvény javasolt kiegészítése tartalmilag megfelel az Ab által megsemmisített, a hallgatói szerződésről szóló kormányrendeletnek, így a 2012/2013-as tanévre jelentkezők a hallgatói szerződés feltételeit idén januárban, a jelentkezési határidőt megelőzően megismerhették. „A szabályozás megismerésére a megfelelő idő rendelkezésre állt, a tartalmilag a kormányrendelettel azonos törvényi szabályozás erre tekintettel nem tekinthető visszamenőleges hatályúnak” – írták.

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dehumanizer
2012. július 05. 00:13
"A szabályozás megismerésére a megfelelő idő rendelkezésre állt, a tartalmilag a kormányrendelettel azonos törvényi szabályozás erre tekintettel nem tekinthető visszamenőleges hatályúnak." Minden törvény a kihirdetés napján (Magyar Közlöny) lép életbe, nem? Ha ez előtti időszakra is vonatkozik, akkor visszamenőleges hatályú. Az, hogy fenn volt a szövege a neten egy alkotmányellene rendeletnek már fél évvel előtte is, és most azt belecopypastelték a törvénybe, még nem teszi visszamenőleg érvényessé a szabályozást. Ez olyan, mint ha én kitalálnám, hogy a felnőttkor határa innentől 21 év, és felrakom a netre. Ha mondjuk 1 évvel később ezt törvényerőre emelik, akkor minden 20 évest visszaminősítenek gyerekké, mert valaki ezt az okosságot már 1 évvel ezelőtt is kitalálta, bár joga nem volt hozzá? :)
Basiliscus
2012. július 04. 21:33
Ez gyors volt. Hogy a jegybanktörvénnyel miért taknyolunk hónapokat, és az tízmilliárdokba kerül az országnak--nem érdekes. Abból néhány egyetemi férőhelyet lehetett volna finanszírozni.
kjkj945
2012. július 04. 17:22
Na erre mit lépnek megint mennek az ab-hoz?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!